Naujai atrastas asteroidas priartėjo prie Žemės

Sunkvežimio dydžio asteroidas praskriejo vieną iš artimiausių kada nors užfiksuotų prasilenkimų su Žemės planeta, - paskelbė
edition.cnn.com.

Nedidelis netoli Žemės esantis asteroidas, pavadintas 2023 BU, ketvirtadienį 19.27 val. ET praskriejo pro pietinį Pietų Amerikos pakraštį, maždaug 2 200 mylių (3 540 km) aukštyje virš Žemės paviršiaus.

Šis atstumas buvo visai netoli pasaulinių palydovų orbitos.

Pasak NASA, asteroido susidūrimo su Žeme pavojaus nebuvo.

Jei kosminė uoliena, kurios skersmuo, kaip manoma, yra nuo 11,5 iki 28 pėdų (nuo 3,5 iki 8,5 metro), būtų nusitaikiusi į Žemę, patekusi į atmosferą ji būtų virtusi ugnies kamuoliu ir suirusi.

Pasak kosmoso agentūros, visos likusios nuolaužos būtų nukritusios ant žemės kaip maži meteoritai.

Organizatorių nuotr.

NASA grafike raudona spalva pavaizduotas asteroido 2023 BU orbitos kelias, kai jis priartėja prie Žemės.

Astronomas mėgėjas Genadijus Borisovas šeštadienį pastebėjo asteroidą iš MARGO observatorijos Nauchnyje, Kryme.

Mažųjų planetų centras, stebintis mažųjų planetų, kometų ir kosminių uolienų padėtį, taip pat gavo naujausių pranešimų apie asteroido 2023 BU stebėjimą.

Kai buvo užregistruota pakankamai stebėjimų, centras paskelbė apie asteroido atradimą.

Tarptautinės astronomų sąjungos globojama organizacija yra atsakinga už tokių dangaus objektų identifikavimą, žymėjimą ir orbitos duomenis.

Sekmadienį paskelbus apie atradimą viso pasaulio observatorijos atliko tolesnius stebėjimus, kurie leido tiksliai patikslinti 2023 BU orbitą.

NASA Netoli Žemės esančių objektų tyrimų centro "Scout" smūgio pavojaus vertinimo sistema išanalizavo Mažųjų planetų centro duomenis ir numatė, kad asteroidas pralėks pro Žemę.

Netoli Žemės esančių objektų tyrimų centras, įsikūręs Reaktyvinių variklių laboratorijoje Pasadenoje, Kalifornijoje, apskaičiuoja visų žinomų netoli Žemės esančių asteroidų trajektorijas, kad įvertintų jų galimą poveikį mūsų planetai.

"Skautas" greitai atmetė 2023 BU kaip smogiamąjį objektą, tačiau, nepaisant labai nedaugelio stebėjimų, jis vis dėlto sugebėjo numatyti, kad asteroidas nepaprastai priartės prie Žemės", - pareiškime teigė Davide Farnocchia, JPL navigacijos inžinierius, sukūręs "Skautą".

"Iš tikrųjų tai yra vienas iš artimiausių kada nors užregistruotų žinomų netoli Žemės esančių objektų priartėjimų."

Žemės gravitacija keičia asteroidų trajektoriją, tačiau "2023 BU" taip priartėjo prie mūsų planetos, kad jo orbita aplink Saulę po susidūrimo pasikeitė.

Prieš ketvirtadienį įvykusį artimąjį prasilenkimą asteroidas skriejo apskritimine orbita, kuri užtruko apie 359 dienas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder