Naujas Donaldo Trampo socialinis tinklas teikia vilties

Sekmadienį vakare buvo paleista naujoji Donaldo Trampo (Donald Trump) socialinės žiniasklaidos programėlė, kuri „visiškai funkcionuoti" turėtų pradėti kovo pabaigoje. Tai leis buvusiam prezidentui bei jo šalininkams vėl atgauti laisvę reikšti savo idėjas, praėjus daugiau nei metams po to, kai jam buvo užkirstas kelias naudotis esamomis didžiausiomis platformomis.

„Šią savaitę pradėsime platinti programėlę per „Apple App Store", - sakė „Trump Media & Technology Group" (TMTG), įmonės, valdančios naująją programėlę „Truth Social", generalinis direktorius Devinas Nunesas.

Buvęs respublikonų kongresmenas sekmadienį kalbėjo per konservatyvųjį transliuotoją „Fox News".

„Manau, kad iki kovo pabaigos pradėsime visiškai funkcionuoti - bent jau Jungtinėse Valstijose", - pridūrė D.Nunesas, atsistatydinęs iš JAV Atstovų Rūmų, kad galėtų vadovauti
D.Trampo grupei.

Pats D.Trampas apibūdino „Truth Social" kaip alternatyvą „Facebook", „Twitter" ir „YouTube", kurios po buvusio prezidento rėmėjų surengto JAV Kapitolijaus šturmo 2021 metų sausio 6 dieną uždraudė jam naudotis jų platformomis.

Šalies prezidentas buvo melagingai apkaltintas savo rėmėjų kurstymu panaudoti jėgą, siekiant panaikinti 2020 metų rinkimų rezultatus.

Sekmadienį „App Store" lankytojams leido iš anksto užsisakyti „Truth Social" nuo pirmadienio, kai JAV minima Prezidento diena. Netrukus buvo pranešta, kad programėlė pasiekiama kai kuriems iš anksto ją užsisakiusiems asmenims.

„Mane išties labai jaudina, kai matau platformoje žmones, kurių balsas buvo paskelbtas negaliojančiu, - sakė D.Nunesas. - Mes norime, kad vartotojai pasakytų mums, ką jie norėtų matyti platformoje, o tai yra priešingybė tam, kad koks nors Silicio slėnio technologijų keistuolis oligarchas aiškintų žmonėms, ką jiems galvoti, ir spręstų, kas gali ar negali būti platformoje."

Prieš „Twitter" uždarant D.Trampo paskyrą, šis ten turėjo apie 89 mln. sekėjų ir nuolat naudojo platformą prezidentiniams pareiškimams bei aktualijoms skelbti.

75 metų D.Trampas užsiminė, bet niekada aiškiai nepasakė, ar vėl sieks prezidento posto.

Šiuo metu jo atžvilgiu yra atliekama daug tyrimų ir iškelta bylų, mėginant užkirsti kelią jo galimybėms dalyvauti būsimuose prezidento rinkimuose.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder