Naujas rekordas: Iš prieš 30 metų užšaldytų embrionų gimė dvyniai
Nuo 1992 m. balandžio 22 d. embrionai buvo laikomi skystame azote -128C temperatūroje ir vis dar buvo gyvybingi.
Vėliau jie buvo atšildyti ir persodinti būsimai mamai Rachel Ridgway, kuri šių metų spalio 31 d. sėkmingai pagimdė dvynukus.
"Tai beprotiška", - šia proga sakė laimingas tėvas Philipas Ridgway'us.
Nacionalinio embrionų donorystės centro, privačios organizacijos, teigiančios, kad padėjo susilaukti daugiau nei 1200 embrionų kūdikių, duomenimis, Lydia-Anne ir Timothy-Ronaldas Ridgway greičiausiai pasieks naują rekordą.
Ankstesnis priklauso Molly Gibson (kuri taip pat gimė NEDC dėka), kuri gimė 2020 m. iš embriono, kuris 27 metus buvo giliai užšaldytas.
"Sprendimas priimti šiuos embrionus turėtų įkvėpti pasitikėjimo pacientams, kurie svarsto, ar kas nors norėtų priimti prieš penkerius, dešimt ar dvidešimt metų sukurtus embrionus", - sako embrionų perkėlimą atlikęs daktaras Johnas Davidas Gordonas. - Atsakymas į šį klausimą yra tvirtas "taip"!"
Minėti dvynių embrionai buvo sukurti praėjusio amžiaus dešimtojo dešimtmečio pradžioje dirbtinio apvaisinimo būdu neįvardytai sutuoktinių porai.
Embrionai buvo laikomi laboratorijoje JAV vakarinėje pakrantėje iki 2007 m., kol pora nusprendė juos paaukoti NEDC Noksvilyje (Tenesio valstija), kad juos galėtų panaudoti kas nors kitas (NEDC šią veiklą vykdo, be kita ko, dėl religinių priežasčių).
Šių metų pradžioje NEDC partnerės klinikos embriologai atliko embrionų atšildymo ir perkėlimo į gimdą procedūrą.
NEDC pranešime teigiama, kad centras tikisi, jog žinia apie gimusius sveikus kūdikius paskatins kitus potencialius tėvus patiems patirti laimę įsivaikinti iš embriono gimusius kūdikius.
Tuo metu, kai gimė dvynukai, Ridgvėjaus pora jau turėjo keturis savo vaikus nuo vienerių iki aštuonerių metų amžiaus, ir visi jie gimė natūraliai, be donorų ar dirbtinio apvaisinimo.
"Man buvo tik penkeri metai, kai Dievas suteikė gyvybę Lidijai ir Timotiejui, ir nuo to laiko juos išlaikė gyvus", - CNN sakė Filipas Ridgvėjus. - Taigi tam tikra prasme jie yra mūsų vyriausi vaikai, nors ir jauniausi."
NEDC tvirtina, kad užšaldytų embrionų galiojimo laikas neribojamas.
Tačiau tikimybė, kad kada nors gims prieš 100 metų pradėti vaikai, nėra tokia didelė, nes ši technologija yra palyginti nauja: pirmasis kūdikis iš užšaldyto embriono gimė 1984 m., tai įvyko Australijoje.
Rašyti komentarą