Naujas skandalas Baltuosiuose rūmuose: hakeris gavo prieigą prie Trumpo padėjėjo žinučių programos

Remiantis agentūros „Reuters“ duomenimis, įsilaužėlių ataka į šifruotų pranešimų mainų paslaugą „TeleMessage“, kurią naudojo kelios JAV vyriausybinės institucijos, tarp jų ir buvęs Donaldo Trumpo patarėjas Mike'as Waltzas, sukėlė didelio masto duomenų nutekėjimą.

Tarp nukentėjusiųjų – Baltųjų rūmų, Slaptosios tarnybos, Valstybės departamento ir kitų vyriausybinių agentūrų darbuotojai.

Žurnalistų kartu su organizacija „Distributed Denial of Secrets“ atlikta nutekėjusių duomenų analizė parodė, kad duomenų talpykloje yra informacijos apie daugiau nei 60 vyriausybės vartotojų, įskaitant gelbėtojus, muitinės pareigūnus, diplomatus, FEMA darbuotojus ir kitus. 

Ekspertų teigimu, nors nutekėjusiose žinutėse nebuvo rasta akivaizdžiai slaptos informacijos, pats metaduomenų nutekėjimo faktas kelia rimtą grėsmę kontržvalgybai.

„Net jei pranešimų turinys nėra kritinis, vien žinojimas, kas, kada ir su kuo bendravo, jau yra aukščiausio lygio žvalgybos informacija“, – pažymėjo buvęs ANB specialistas Jake Williams.

Ypatingą rezonansą sukėlė buvusio Trumpo nacionalinio saugumo patarėjo Mike'o Waltzo dalyvavimas incidente, kuris anksčiau jau buvo patekęs į skandalą, netyčia įtraukęs į uždarą „Signal“ grupę žinomą žurnalistą, kur buvo aptariami kariniai smūgiai Jemenui realiuoju laiku. 

Tuomet tai lėmė jo atleidimą iš pareigų. Vėliau Trumpas paskelbė, kad planuoja paskirti Waltzą ambasadoriumi Jungtinėse Tautose.

Kaip praneša „Reuters“, ‚TeleMessage‘ paslauga buvo sustabdyta gegužės 5 d. „atsargumo sumetimais“, o jos savininkė – kompanija „Smarsh“ iš Oregono – kol kas nepateikė oficialaus komentaro. 

Baltieji rūmai tik patvirtino, kad žino apie incidentą.

Slaptosios tarnybos pareiškė, kad „TeleMessage“ naudojo tik ribotas skaičius jos darbuotojų ir kad vyksta tyrimas. 

FEMA, savo ruožtu, pažymėjo, kad neturi įrodymų apie savo duomenų kompromitaciją, bet nekomentavo vidinių pranešimų nutekėjimo.

Verta paminėti, kad pagal federalines sutartis „TeleMessage“ anksčiau taip pat naudojo Vidaus saugumo ministerija, Valstybės departamentas ir Ligų kontrolės ir prevencijos centrai. 

Pastarieji, kaip teigia jų spaudos tarnyba, platformą išbandė 2024 m., bet atsisakė jos, nes nusprendė, kad ji neatitinka ministerijos reikalavimų.

Šaltinis: cursorinfo.co.il

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder