Naujasis „blogiausias kalėjimas Žemėje": jo vieta ir nežmoniškos sąlygos kaliniams
(22)Visame pasaulyje yra kalėjimų, kurie garsėja kaip siaubingos kalinimo vietos.
Vietos, kuriose sąlygos vadinamos nežmoniškomis, o kai kurie žmonės ten išmetami ir paliekami „pūti", nebent gali papirkti ir gauti patogesnę kamerą.
Tačiau kalbant apie „blogiausią kalėjimą Žemėje", atsirado naujas pretendentas į šį titulą, kai pernai Salvadore buvo atidarytas itin saugus CECOT (Teroristų įkalinimo centras) kalėjimas, praneša LADbible.
Tai vienas didžiausių kalėjimų pasaulyje, galintis sutalpinti iki 40 000 kalinių, o žmogaus teisių organizacijos griežtai kritikavo sąlygas, kuriomis jis veikia.
Buvęs JT Kankinimų prevencijos pakomitečio narys Miguelis Sarre jį apibūdino kaip „betono ir plieno duobę".
Jis teigė, kad dėl to, jog žmonėms neleidžiama išeiti iš kalėjimo, Salvadoro vyriausybei tai buvo būdas „atsikratyti žmonių oficialiai netaikant mirties bausmės".
Ištrūkti iš ten būtų sunku, nes kalėjime yra ginklų arsenalas, vaizdo stebėjimo kameros, spygliuotos vielos sienos ir elektrinės tvoros aplink.
Vietoj to jie įstrigę kamerose, sudarytose iš „modulių" su dviem tualetais, dviem prausyklomis ir 80 lovų daugiau nei 100 kalinių.
„Nežmonišku" vadinamo kalėjimo ypatybė yra ta, kad ant gultų nėra čiužinių, vietoj jų kaliniai gauna vieną ploną antklodę ir turi miegoti ant pliko metalinio karkaso.
Kamerose beveik nėra ką veikti. Kiekvienoje kameroje yra po dvi Biblijos, kurias galima skaityti, tačiau, išskyrus 30 minučių per dieną trunkančią mankštą su pančiais, kaliniai beveik neturi kuo užimti laiko.
Ant šių plikų metalinių gultų kaliniai praleis visą likusį gyvenimą ir daugiau niekada nemiegos ant čiužinių.
Kiekvienas kalinys dėvi baltus marškinėlius ir šortus, o galva skutama kas penkias dienas. Kaliniai priversti valgyti rankomis, nes peiliai ir šakutės laikomi pavojingais.
CECOT kaliniai neturi teisės į pasimatymus, jiems taip pat neleidžiama telefonu susisiekti su išoriniu pasauliu.
Šis mega kalėjimas netrukus gali turėti imitatorių kitose pasaulio šalyse, nes kelios šalys paskelbė ketinančios statyti panašias į CECOT įstaigas.
Rašyti komentarą