B. Hodgesas pažymėjo, kad tikimybė, jog Rusija pereis į kitą puolimo lygį - kažką daugiau, nei jau daro dezinformacijos, kibernetinio saugumo ir oro erdvės pažeidimų srityje, - "priklausys nuo to, ar rusai patikės, kad mes nesame pasiruošę, nesame vieningi, kad neketiname niekaip reaguoti". Būtent tada padidės eskalacijos rizika.
Kita vertus, pažymėjo Hodžesas, Rusija turės būti labai gerai pasirengusi pulti NATO, ir ji taip pat įvertins tikėtinas neigiamas konflikto eskalavimo pasekmes.
"Nemanau, kad jie yra kvaili. Jei jiems pavyks Ukrainoje, per dvejus, trejus ar ketverius metus jie gali persikelti kur nors kitur.
Žinoma, tokia galimybė egzistuoja.
Bet jie turės daug ką pakeisti, kad pasiruoštų puolimui prieš NATO. Nes jie turi būti susirūpinę, kad mes galime tinkamai reaguoti.
Tai įmanoma, taip, mes turėtume tam ruoštis.
Nemanau, kad tai tikėtina, nebent Jungtinės Valstijos atsuks nugarą Europai, Ukrainai", - įsitikinęs Hodžesas.
Jis pridūrė, kad Vakarų sąjungininkės turėtų padėti Ukrainai laimėti pramonines varžybas, gauti amuniciją ir techninę priežiūrą ir kartu atakuoti Rusijos logistiką. Jei taip įvyks, Ukraina laimės, įsitikinęs generolas.
Ar Rusija užpuls NATO
Vokietijos žvalgybos tarnybų analizės duomenimis, per ateinančius penkerius metus Maskva gali padvigubinti savo karinę galią ir kuo greičiau užpulti NATO šalis.
Vokietijos žvalgybos tarnybos daro išvadą, kad "nebegalima atmesti", jog nuo 2026 m. V. Putinas užpuls bent kelias NATO šalis, pavyzdžiui, Baltijos šalis ar Suomiją.
Amerikos karo studijų institutas padarė išvadą, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pradėjo rengtis karinei agresijai prieš NATO.
Jis pažymėjo, kad tai įrodo du vasario 26 d. Rusijos vadovo išleisti dekretai, kuriais oficialiai atkurtos Maskvos ir Leningrado karinės apygardos.
Šaltinis: unian.net
Rašyti komentarą