Tai matyti iš mokymų vaizdo įrašo, kurį Rusijos gynybos ministerija paskelbė savo „Telegram“ kanale.
"Buvo surengti užsiėmimai apie bepiločius orlaivius.
Pozicijų keitimas, išsisukinėjimas, defektavimas, judėjimas. Tai labai naudinga, kai personalas bus kovinėje pozicijoje, fronto linijoje, jie jau mintinai žinos, kas yra „kamikadzė“, kas yra „paukštis“ (bepiločių orlaivių tipai. - TMT), jų garsas, jie jau orientuosis, kaip judėti. <...> Kaip nuo jo [drono paukščio] pasislėpti ir kaip jį numušti“, - sakė mokomosios kuopos vadas šaukiniu ‚Barzda‘.
Be dronų atakų atrėmimo, taktinių grupių kariai mokomi šturmuoti priešo griovius ir įtvirtinimus.
"Užsiėmimai vyksta mėnesį, visą parą.
Per tą laiką kiekvienas karys treniruojasi atlikti veiksmus iki automatiškumo ir tik baigęs visą mokymo kursą siunčiamas į kontakto liniją vykdyti užduočių“, - sakė ‚Beard‘.
Putino mėgstamiausias laikraštis „Komsomolskaja pravda“ taip pat papasakojo, kaip kariai mokosi atremti dronus automatinio šautuvo buože.
"Jei sėkmingai pataikysite į sraigtus automatinio šautuvo diržu, galėsite numušti ir [droną].
Bet kokiu atveju galite pabandyti atitraukti priešo drono operatoriaus dėmesį, gauti sutaupytas sekundes pasislėpti“, - pažymėjo publikacijos autorius.
Kartu jis patikslino, kad „tokia gudrybė“ mūšio lauke gali praversti tik tada, kai pritrūks šovinių.
Tuo tarpu Rusija pralaimi bepiločių orlaivių gamybos lenktynes Ukrainai: 2024 m. Rusijos kariuomenė gaus apie 1,4 mln. bepiločių orlaivių, tuo tarpu Ukrainos gamintojai planuoja savo kariuomenei tiekti apie 2 mln. bepiločių orlaivių.
Šiuo metu Ukrainoje dronų gamyba užsiima apie 200 įmonių, iš kurių apie 60 dirba pagal vyriausybės užsakymus.
Kovo mėnesį Ukrainos strateginių pramonės šakų ministras Oleksandras Kamyšynas pabrėžė dronų, kaip vieno iš pagrindinių ginklų šiuolaikiniuose mūšio laukuose, svarbą.
Šaltinis: The Moscow Times
Rašyti komentarą