Net „Sirijos skerdikas“ neįtiko Putinui – dar vienam Rusijos armijos vadui „nukirsta galva“?

Rusijos armijos vadas Ukrainoje nematytas jau dvi savaites ir gali būti, kad jis nebevadovauja invazijai, rašo Dailymail.co.uk.

Archyvų nuotr.

Fronte patiriant didelių sunkumų, gali būti, kad net „Sirijos skerdiku“ pramintas generolas Aleksandras Dvornikovas neįtiko Vladimirui Putinui.

Karo nusikaltėlį, padėjusį Basharui al Assadui dujomis nuodyti savo paties žmones Sirijoje, V. Putinas paskyrė vadovauti savo kariuomenei balandį, kai buvo priverstas atsisakyti nesėkmingo Kijevo puolimo ir persiorientavo į Donbasą.

Dabar JAV pareigūnai teigia, kad generolo A. Dvornikovo nematė mažiausiai dvi savaites, todėl pasklido gandai, jog V. Putinas jį nušalino.

Jei ši informacija apie generolą A. Dvornikovą pasitvirtins, jis prisijungs prie Juodosios jūros laivyno vado admirolo Igorio Osipovo ir 1-osios gvardijos tankų armijos vado generolo leitenanto Sergejaus Kiselio, kurie, Vakarų pareigūnų teigimu, buvo atleisti dėl nesėkmių mūšio lauke.

Manoma, kad taip pat Rusijos generalinio štabo viršininko generolo Valerijaus Gerasimovo likimas neaiškus, o Ukraina teigia, kad jis buvo nušalintas nuo pareigų, kol V. Putinas nuspręs, ką su juo daryti.

Pasak JAV pareigūnų, Rusija Donbase kartoja „tas pačias klaidas“, dėl kurių pralaimėjo prie Kijevo, įskaitant koordinavimo tarp skirtingų kariuomenės rūšių trūkumą ir „lėtą“ judėjimo tempą. Nors Rusijos puolimas Donbase šiek tiek juda, Rusijos daliniai yra ypač nualinti.

Kaip anksčiau Alfa.lt pranešė, Vakarų ekspertai mano, kad jokio karinio išsilavinimo neturintis V. Putinas, kaip ir daugelis diktatorių, iki mikrolygio diktuoja karių judėjimą Ukrainoje ir būtent todėl Rusijos armija patiria pralaimėjimų.

Archyvų nuotr.

Alfa.lt

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder