Norvegija perdavė Ukrainai 22 savaeiges haubicas M109, jau esančias fronto linijoje

Norvegija perdavė Ukrainai 22 savaeiges haubicas M109, taip pat atsargines dalis, šaudmenis ir kitą įrangą. Apie tai pranešė Norvegijos gynybos ministerija.

"Ukrainos pajėgos yra priklausomos nuo Vakarų paramos karinės įrangos ir ginklų pavidalu. Kad galėtų atremti Rusijos atakas", - sakė gynybos ministras Berne Arildas Grammas.

Vasario mėn. vyriausybė nusprendė perduoti Ukrainai iki 2 000 prieštankinių ginklų M72. M109 SAU yra karinės paramos tęsinys.

Pasak J. Grammo, karo Ukrainoje raida rodo, kad dabar reikia perkelti ir sunkiąją techniką bei ginkluotės sistemas.

Saugumo sumetimais Norvegijos gynybos ministerija anksčiau nekomentavo haubicų perdavimo.

Tai buvo patvirtinta po to, kai Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadas Valerijus Zalužnij padėkojo Norvegijai už SAU tiekimą ir parašė, kad ginklai iš Norvegijos jau naudojami fronto linijose.

"Pagal technines specifikacijas M109A3 haubicos yra didesnio kalibro ir turi galingesnius šaudmenis, palyginti su sovietinėmis haubicomis. Ugnies nuotolis siekia iki 22 km.

Tačiau ateityje galime naudoti aktyviosios srovės sviedinius, kurie padidins šį atstumą", - rašė jis socialiniame tinkle "Facebook".

"Patyrę artileristai taip pat atkreipia dėmesį į užtaisytų ir absoliučiai vienodų užtaisų patogumą, kuris turi įtakos iššaunamų užtaisų sklaidos tikslumui.

Mano vyrai per savaitę lengvai įvaldė M109A3, - pridūrė Zalužnyj.

Archyvų nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder