Nuteistiesiems, baigusiems kariauti privačioje "Wagner" grupuotėje, pažadėtos vietos Rusijos Dūmoje

(3)

Nuteistieji, kovoję kaip "Vagnerio" privačios karinės grupuotės nariai, turi deputatui būtiną kompetenciją, sakė "Vieningosios Rusijos" deputatas, Valstybės Dūmos gynybos komiteto narys Andrejus Guruliovas.

"Kodėl buvę kariškiai negali tapti gerais politikais? Plačių pažiūrų, gerai išsilavinę žmonės.

Taip, jie buvo kaliniai, bet jie savanoriškai gynė savo tėvynę. Ir net "Wagner" grupuotėje, kur laikomasi labai griežto požiūrio į kovines užduotis", - sakė pavaduotojas. 

Anksčiau A. Guruliovas sakė, kad "labai gerbia "Wagner" savininką Jevgenijų Prigožiną ir jo sukurtą organizaciją.

Nepaisant to, kad Rusijos įstatymai aiškiai draudžia naudoti privačias kariuomenes, įstatymų leidėjas pateisina Wagner grupuotės egzistavimą tuo, kad tokios pat yra "visoje planetoje". 

Tuo tarpu įstatymas "Dėl Valstybės Dūmos deputatų rinkimų" draudžia į Dūmą rinkti buvusius nuteistuosius su sunkiais straipsniais.

4 straipsnyje teigiama, kad "asmuo, nuteistas laisvės atėmimo bausme už sunkų nusikaltimą, kurio teistumas išnykęs arba panaikintas [neturi teisės būti renkamas Dūmos deputatu] iki 10 metų nuo teistumo išnykimo arba panaikinimo.

Be to, deputatas Guruliovas netgi balsavo už šio įstatymo pataisas, pažymi žurnalistė Farida Rustamova.

Jungtinės Valstijos mano, kad Wagner grupuotėje tarnauja 50 000 žmonių. Iš jų 40 tūkst. yra Rusijos kaliniai ir tik 10 tūkst. - profesionalūs kariškiai. 

Dieną prieš tai laikraštis "Vedomosti" pranešė, kad "Vieningoji Rusija" į būsimus rinkimus siūlys grįžtančius kariškius, savanorius ir Donbase dirbusius savanorius. 

"Šie žmonės pasirodė esantys patriotai, todėl jei kuris nors iš jų nori daryti politinę karjerą, jie turi visas galimybes", - sakė vienas iš leidinio šaltinių prezidento administracijoje.

Keletas Dūmos narių taip pat savanoriškai išvyko į frontą.

Tai sustiprins jų pozicijas rinkimuose ir jie galės grįžti kaip "veteranai", sakė laikraščio šaltinis. 

Pavyzdžiui, Dūmos deputatas Sergejus Sokolas buvo vienas iš pirmųjų, kuris kreipėsi dėl "savanoriškos mobilizacijos", pasak partijos generalinės tarybos sekretoriaus Andrejaus Turčako.

Tikimasi, kad Sokolas taip pat dalyvaus rugsėjo mėnesį vyksiančiuose Chakasijos mero rinkimuose, kuriuose "Vieningosios Rusijos" vardu varžysis su komunistu Valentinu Konovalovu.

Organizatorių nuotr.

Šaltinis: moscowtimes

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder