Nutekėjus vaizdo įrašams apie žaginimą kalėjime Rusija apkaltino 6 asmenis

Rusijos tyrėjai ketvirtadienį pranešė, kad šešiems asmenims, įskaitant du pareigūnus, pateikti kaltinimai dėl kalinių išžaginimo ir kankinimo byloje, sulaukusioje plataus žmogaus teisių gynimo grupių pasmerkimo.

Kalinių teisių gynimo grupė pernai paskelbė šiurpią filmuotą medžiagą apie seksualinę prievartą kalėjime centriniame Saratovo mieste.

Ją nutekino buvęs kalinys Sergejus Saveljevas, pabėgęs iš Rusijos ir paprašęs prieglobsčio Prancūzijoje.

Ketvirtadienį paskelbtame interviu sunkius nusikaltimus nagrinėjančio Tyrimų komiteto vadovas sakė, kad šešiems asmenims gresia teisiniai veiksmai.

„Keturi nuteistieji buvo apkaltinti smurtiniais seksualinio pobūdžio veiksmais“, – valstybinei naujienų agentūrai RIA Novosti sakė Aleksandras Bastrykinas.

Be to, dviem pareigūnams pateikti kaltinimai piktnaudžiavimu valdžia, sakė jis, nepatikslindamas, kas tie pareigūnai

. „Jų tikslas buvo bauginimas ir turto prievartavimas“, – sakė A. Bastrykinas ir pridūrė, kad pareigūnai tiria incidentus, per kuriuos nukentėjo 13 aukų.

Vaizdo įrašus, kuriuose, įtariama, užfiksuotas išžaginimas ir kankinimas kalėjimo ligoninėje Saratove, paskelbė teisių grupė Gulagu.net, siekianti atskleisti piktnaudžiavimus didžiulėje Rusijos kalėjimų sistemoje.

Vladimiras Osečkinas, prižiūrintis Gulagu.net, naujienų agentūrai AFP sakė, kad nuteistieji Saratove ir kituose objektuose skriaudžiami daugelį metų, iki šiol valdžia nekreipdavo jokio dėmesio į pranešimus apie netinkamą elgesį.

Vaizdo įrašams nutekėjus, prezidentas Vladimiras Putinas lapkritį atleido Rusijos kalėjimų tarnybos vadovą, po šių paviešinimų atleista daugiau nei tuzinas pareigūnų.

Sidebar placeholder