Olafas Scholzas atskleidė, kad britų kariai padeda ukrainiečiams paleisti raketas

Olafas Scholzas atskleidė, kad britų kariai padeda ukrainiečiams paleisti raketas

(2)

Vokietijos kancleris O. Scholzas atsisakė tiekti Kijevui raketas „Taurus”, nes dėl jų perdavimo ir paleidimo Ukrainoje turėtų būti Bundesvero karių, pranešė britų „The Telegraph” leidinys.

Kartu jis pripažino, kad britai padeda Ukrainos kariuomenei paleisti „Storm Shadow” raketas. Londone politikas iš karto buvo apkaltintas žvalgybinės informacijos atskleidimu.

Paaiškėjus, kad britų kariai padėjo Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms paleisti tolimojo nuotolio raketas „Storm Shadow”, Vokietija buvo apkaltinta „įžūliu žvalgybinės informacijos atskleidimu”.

Olafas Scholzas pirmadienį pareiškė, kad neketina tiekti Ukrainai raketų „Taurus”, vokiškojo „Storm Shadow” atitikmens, nes tam reikėtų Bundesvero karių pagalbos vietoje. Tai darydamas jis rėmėsi Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos, kurios anksčiau perdavė ilgo nuotolio raketas, patirtimi.

Pasak Scholzo, tokiu atveju Vokietija taptų „bendrakariaujančia šalimi” po Jungtinės Karalystės.

Daugelis manė, kad Vokietijos kancleris savo komentarais sukėlė pavojų britų kariškiams ir diplomatams vietose.

Buvęs Bendruomenių Rūmų gynybos komiteto pirmininkas Tobias Ellwoodas (Tobias Ellwood) sakė: „Šiuo akivaizdžiu žvalgybinės informacijos atskleidimu siekiama nukreipti dėmesį nuo Vokietijos nenoro apginkluoti Ukrainą savomis ilgojo nuotolio raketomis. Rusija neabejotinai pasinaudos tuo, kad pakiltų dar aukščiau eskalacijos laiptais.”

Scholzą kritikavo ir Vokietijos opozicija

„Kanclerio pareiškimas apie tariamą Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos dalyvavimą paleidžiant ilgojo nuotolio sparnuotąsias raketas Ukrainoje yra visiškai neatsakingas”, – sakė buvusios Angelos Merkel valdančiosios CDU partijos aukšto rango parlamento narys Norbertas Röttgenas.

Tuo tarpu Olafas Scholzas vis labiau spaudžiamas aprūpinti Kijevą tolimojo nuotolio raketomis, kad būtų nutrauktos Rusijos tiekimo linijos ir neleista jai atiduoti daugiau Ukrainos teritorijos.

Pirmadienį jis pareiškė, kad Vokietijos kariai negali sekti savo kolegomis iš Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos, padedančiais Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms pasirinkti taikinius ir juos palydėti. raketos „Storm Shadow” yra bendras Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos sumanymas.

„Vokietijos kariai niekur ir niekada negali būti susiję su taikiniais, kuriuos gali pasiekti ši sistema. Net Vokietijoje”, – pareiškė Scholzas.

Žinoma, kad Jungtinė Karalystė teikia Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms žvalgybinę informaciją apie Rusijos taikinius, tačiau konkretus paramos lygis Ukrainos kariams paleidžiant raketas nežinomas.

Antradienį JK vyriausybė paskelbė, kad Ukrainoje dislokuotas tik „nedidelis skaičius” karių, patikslindama, kad kai kurie iš jų dalyvauja medicininiuose mokymuose.

Scholzo prielaidos apie britų karių vaidmenį Ukrainoje dar labiau padidino baimę dėl diplomatų ir kitų šalyje dirbančių britų darbuotojų, „The Telegraph” teigė kariniai šaltiniai.

Šaltiniai taip pat pridūrė, kad tai dar labiau padidino Rusijos žvalgybos grėsmę Didžiosios Britanijos teritorijoje.

Gynybos ministerija visus paklausimus dėl Scholzo pareiškimo nukreipė į Kijevą.

„Už raketų „Storm Shadow” naudojimą ir taikinių nustatymo bei nukreipimo procesą yra atsakingos Ukrainos ginkluotosios pajėgos”, – laikraščiui „The Telegraph” sakė Gynybos ministerijos atstovas.

„Jungtinė Karalystė kartu su kitais sąjungininkais teikia Ukrainai įvairius ginklus, kad padėtų jai atremti neteisėtą ir neišprovokuotą Rusijos agresiją”, – sakė jis.

Raketos „Taurus” gali suduoti gilesnius smūgius ir dėl pažangesnių technologijų yra geriau pritaikytos naikinti bunkerius nei pernai pristatytos britų sparnuotosios raketos „Storm Shadow” ir prancūzų sparnuotosios raketos „Scalp”.

Vokiečių raketa, kurios veikimo nuotolis apie 500 km, galėtų pataikyti į politiškai svarbius taikinius, tokius kaip Maskva ar Kerčės tiltas į okupuotą Krymą.

Žvalgybos konsultacijų bendrovės „Sibylline” vadovas Justinas Crumpas sakė: „Atsižvelgiant į visus ankstesnius nutekinimus, britų parama Ukrainai Maskvai vargu ar yra naujiena, tačiau anksčiau ji buvo pridengta dviprasmybėmis – šį triuką mes perėmėme iš Rusijos metodikos.”

„Tačiau Scholzas praskleidė skylę šiame šydelyje. Jo teiginys yra tikra dovana Rusijos propagandistams, kurie jau dabar stengiasi pakirsti NATO sanglaudą ir paramą Kijevui šiuo svarbiu momentu prieš JAV ir Jungtinės Karalystės rinkimus”, – pridūrė jis.

„Artimiausiu metu Rusija neabejotinai sutelks dėmesį į smūgius užsienio pajėgoms Ukrainoje ir visais įmanomais būdais sureikšmins padarytą žalą”, – užsiminė J. Crumpas.

Scholzas giliai abejoja, kad Ukraina paklus jo įkalbinėjimams nesmogti į tuos taikinius, sakė analitikai.

„Visiškai aišku, kad priežastis, kodėl jis taip priešinasi raketų pristatymui, yra ta, kad jis iš esmės nepasitiki ukrainiečiais ir baiminasi, kad jie jas panaudos prieš Vokietijos interesus, kaip jis juos įsivaizduoja”, – siūlė Oslo universiteto doktorantas Fabianas Hoffmanas.

„Scholzą visiškai gąsdina perspektyva, kad kuri nors iš šių raketų gali būti panaudota smogti politiškai jautriam taikiniui Rusijoje”, – pridūrė jis.

„Pati mintis, kad Vokietijos raketa teoriškai galėtų pataikyti į tokį tolimą taikinį kaip pati Maskva, kancleriui yra savotiškas psichologinis blokas…. Tai didžiulė baimė dėl eskalacijos ir galimų pasekmių Vokietijai”, – reziumavo Hoffmanas.

Ekspertai mano, kad Vokietija galėjo įveikti eskalacijos baimę, prieš perduodant „Taurus” atitinkamai iš anksto suprogramavusi tas raketas.

Yra žinoma, kad JAV į Ukrainai siunčiamus daugkartinių raketų paleidimo įrenginius HIMARS įdiegė geografinio blokavimo programą, kuri neleidžia ukrainiečiams apšaudyti iš šių sistemų Rusijos teritorijos.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder