Oleksijus Arestovyčius

Oleksijus Arestovyčius parašė prašymą atleisti jį iš pareigų

Ukrainos prezidento biuro patarėjas Oleksijus Arestovyčius antradienį parašė prašymą atleisti jį iš pareigų.

Kaip praneša „Ukrinform“, jis tai paskelbė „Facebook“ paskyroje.

„Parašiau prašymą atleisti iš pareigų. Noriu parodyti civilizuoto elgesio pavyzdį: principinė klaida, vadinasi, atsistatydinimas“, - rašo O. Arestovyčius.

Jis taip pat paskelbė savo prašymo, parašyto prezidento biuro vadovo Andrijaus Jermako vardu 2023 metų sausio 17 d., nuotrauką.

Kaip jau buvo pranešta, sausio 14 d. Rusijos kariuomenė raketomis smogė Dniprui. Viena iš jų, „Ch-22“, pataikė į gyvenamąjį namą ir pražudė mažiausiai 44 žmones.

Tą pačią dieną O. Arestovyčius rusų teisininko Marko Feigino „YouTube“ kanale pareiškė, kad esą šią raketą numušė Ukrainos oro gynyba.

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Oro pajėgų atstovai iš esmės paneigė jo žodžius, pareikšdami, kad neturi ginkluotės, galinčios numušti tokio tipo raketas, iš kurių viena pataikė į gyvenamąjį namą Dnipre.

Ukrainos prezidento biuro patarėjo žodžius pasistvėrė Rusijos propagandistai ir Kremliaus pareigūnai, tarp jų – Rusijos prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas. Tai sukėlė Ukrainos visuomenės pasipiktinimą.

Sausio 15 d. O. Arestovyčius išsamiau paaiškino savo poziciją. Jis pareiškė, kad laidos metu buvo labai pavargęs, ir teigė, kad rėmėsi pažįstamo kariškio papasakota raketos numušimo versija.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder