Užsienio žiūrovai dėl pandemijos į Tokijo olimpiadą nebus įleidžiami

Olimpiados atidarymo ceremonijos režisierius atleistas dėl komiškos scenos apie Holokaustą

Tokijo olimpiados atidarymo ceremonijos režisierius atleistas dėl dešimtmečių senumo komiškos scenos paminint Holokaustą, ketvirtadienį paskelbė organizatoriai.

Tai dar vienas smūgis dėl pandemijos atidėtoms 2020-ųjų Tokijo olimpinėms žaidynėms.

Kentaro Kobayashi (Kentaro Kobajašio) komentaras apie Holokaustą yra 1998 metų vaizdo įraše, pasirodžiusiame internete prieš olimpiados atidarymą šį penktadienį.

„Paaiškėjo, kad per vieną pasirodymą praeityje... [jis] pasišaipė iš tragiško istorijos fakto“, – žurnalistams sakė olimpiados vadovė Seiko Hashimoto (Seiko Hašimoto).

„Organizacinis komitetas nusprendė atleisti Kobayashi iš jo posto“, – pridūrė ji.

Minėtame vaizdelyje K. Kobayashi ir kitas komikas apsimeta dviem garsiais vaikų televizijos vedėjais. Jiems kalbantis apie veiklą panaudojant popierių, K. Kobayashi pamini popierinių lėlių iškarpas ir sako: „[Jos] iš tų laikų, kai sakei „pažaiskime Holokaustą“.“ Auditorija šiuos žodžius palydi juoku.

Tuomet abu komikai juokauja apie tai, kaip vienas televizijos prodiuseris supyko dėl pasiūlymo apie Holokaustą.

Scena Japonijoje kai kam sukėlė šoką.

„Neišvengiama, kad jie sulauks kritikos sprogimo“, – rašė vienas interneto vartotojas.

Vis dėlto kiti reiškė abejones dėl reakcijos į daugiau kaip dviejų dešimtmečių senumo komišką vaizdelį.

K. Kobayashi savo pareiškime atsiprašė.

„Įraše, kuris buvo paskelbtas 1998 metais jauniems komikams pristatyti, vienoje mano parašytoje komiškoje scenoje buvo itin nederamų frazių, – rašė jis. – Tai buvo tais laikais, kai nesugebėdavau prajuokinti taip, kaip norėdavau, ir, manau, lėkštu būdu bandžiau patraukti žmonių dėmesį.“

K. Kobayashi, kuris yra gerai žinoma Japonijos teatro figūra, yra ne pirmas gėdingai pasitraukiantis olimpiados atidarymo ceremonijos komandos narys.

Pirmadienį atsistatydino ceremonijos kompozitorius, kilus pasipiktinimui dėl jo senų interviu apie tai, kaip jis mokykloje ujo ir išnaudojo neįgalius bendramokslius.

Olimpiados atidarymo ir uždarymo ceremonijų kūrybos direktorius Hiroshi Sasaki (Hirošis Sasakis) kovo mėnesį taip pat atsistatydino kilus triukšmui dėl jo pasiūlymo vienai „plius dydžio“ komikei pasirodyti apsirengus kiaule.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder