Palėpėje dulkėjusi Johno Lennono gitara aukcione sumušė „pasaulio rekordą“

Gitara, kuria kadaise grojo Johnas Lennonas, aukcione parduota už 2,9 mln. JAV dolerių – tai naujas aukcione už gitarą sumokėtos sumos pasaulio rekordas grupės „The Beatles“ istorijoje.

Dvylikos stygų akustinė gitara „Hootenanny“ buvo naudota įrašant grupės „The Beatles“ 1965 m. albumo „Help!“ dainas „Help!“, „It's Only Love“, „I've Just Seen A Face“ ir „Girl“ bei kūrinyje „Norwegian Wood“ George‘o Harrisono atliekamą ritmo gitaros partiją, ją galima išvysti ir filmo „Help!“ scenoje, kurioje grupė atlieka dainą „You've Got To Hide Your Love Away“.

Po to, kai jį naudojo „The Beatles“, instrumentas atiteko škotų gitaristui Gordonui Walleriui, kuris jį galiausiai atidavė savo grupės „Peter & Gordon“ koncertų vadybininkams.

Vėliau gitarą, kurios niekas nematė ir ja negrojo daugiau nei 50 metų, savo namo palėpėje viename Didžiosios Britanijos kaime rado naujieji namo šeimininkai, kurie ir nutarė ją parduoti aukcione, tikėdamiesi už ją gauti nuo 485 000 iki 647 000 svarų.

Gitara Niujorko kavinėje „Hard Rock Cafe“ dvi dienas vykusiame muzikos ikonų aukcione buvo parduota trečiadienį, o rekordinė jos kaina buvo pasiūlyta telefonu.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder