Per derybas Kinija perspėjo Antony Blinkeną dėl blogėjančių santykių

Penktadienį Pekine prasidėjus JAV valstybės sekretoriaus Antony Blinkeno ir Kinijos užsienio reikalų ministro Wang Yi deryboms, Kinija paragino šalinti didėjančius nesutarimus tarp abiejų šalių, antraip yra pavojus, kad santykiai „spirale blogės“.  

A. Blinkenas, Kinijoje viešintis antrą kartą per mažiau nei metus, pareiškė viltį, kad bus pasiekta pažanga, bet drauge sakė tiesmukai kalbėsiantis apie šalių varžovių skirtumus, įskaitant dėl Rusijos, Taivano ir prekybos.

Kinijos užsienio reikalų ministras Wang Yi priėmė A. Blinkeną valstybiniuose svečių namuose senoviniuose sostinės soduose ir sakė, kad dviejų valstybių, kurių ekonomika yra didžiausia pasaulyje, santykiai „pradėjo stabilizuotis“ po prezidentų Joe Bideno ir Xi Jinpingo susitikimo pernai lapkritį.  „Tačiau tuo pačiu metu neigiami veiksniai santykiuose vis didėja ir stiprėja“, – sakė Wang Yi ir pridūrė, jog „teisėtos Kinijos vystymosi teisės nepagrįstai slopinamos, svarbiausi mūsų interesai susiduria su iššūkiais“.

Anksčiau A. Blinkeno padėjėjai sakė, kad JAV valstybės sekretorius iškels įvairius susirūpinimą keliančius klausimus, įskaitant Kinijos paramą Rusijai, per dvejus metus nuo invazijos į Ukrainą pradžios sparčiai atkūrusiai savo ginklų pramonę.

Pradėdamas susitikimą su Wang Yi, A. Blinkenas sakė, kad kalbės „labai aiškiai ir tiesiai“, bet pridūrė: „Tikiuosi, kad padarysime pažangą sprendžiant klausimus, dėl kurių susitarė mūsų prezidentai“. Jis sakė, kad abi šalys turėtų „kiek įmanoma aiškiau“ išdėstyti savo poziciją „tose sritys, kuriose turime skirtumų, bent jau tam, kad išvengtume nesusipratimų, klaidingų skaičiavimų“.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder