Per naujus protestus prieš pensijų reformą Paryžiuje sulaikyti 46 asmenys

Keliuose Prancūzijos miestuose per protestus prieš pensijų reformą vėl prasiveržė smurtas. Paryžiuje naktį į trečiadienį, anot žiniasklaidos, sulaikyti 46 asmenys. Demonstrantai padeginėjo šiukšliadėžes ir motorolerius, svaidė į pareigūnus daiktus. Policija prieš smurtautojus panaudojo ašarines dujas. Sostinėje protestavo apie 3 500 žmonių.

Protestai, kuriuose dalyvavo tūkstančiai žmonių, anot laikraščio „Le Parisien“, vyko ir Lilyje, Grenoblyje, Rene, Nante ir Le Mane. Trečiadienį per televiziją ketina kalbėti prezidentas Emmanuelis Macronas. Manoma, kad jis mėgins sušvelninti sudėtingą situaciją.

Jau antradienį E. Macronas pareiškė, kad prancūzų įtūžis po ginčytinos reformos priėmimo turi būti „nuramintas“. Kartu jis, anot žiniasklaidos, pareiškė, kad žmonių minia neturi legitimumo prieš išrinktus atstovus.

Daugelio žmonių nepasitenkinimą sukėlė ir tai, kad tęsiasi šiukšliavežių streikai. Dėl streikų naftos saugyklose kai kuriose degalinėse neliko degalų.

Pirmadienio vakarą per smurtinius protestus visoje Prancūzijoje buvo sulaikyta beveik 300 žmonių.

Reforma numato laipsnišką pensinio amžiaus didinimą nuo 62 iki 64 metų. Pirmadienio vakarą atmestos dvi opozicijos pateiktos iniciatyvas dėl nepasitikėjimo vyriausybe.

Pensijų reforma yra vienas svarbiausių prezidento E. Macrono planų. Jau kelias savaites Prancūzijoje vis rengiami streikai ir protestai prieš reformą.

Praėjusį ketvirtadienį vyriausybė paskutinę minutę nusprendė prastumti reformą pasinaudojus specialiu konstitucijos straipsniu – be balsavimo parlamente.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder