Išvada buvo padaryta, kai meras Sadiqas Khanas patvirtino pažadą iki 2034 m. padaryti visus sostinės vandens telkinius tinkamus plaukiojimui, sakydamas, kad tai bus „pažangos, kurią padarėme valydami orą“, tęsinys.
Rotušės pareigūnai sakė, kad per metus iki 2024-ųjų kovo pabaigos „Temzės vandenys“ į sostinės upes leido nuotekas 12 105 valandas ir 38 minutes. Palyginimui, per metus iki 2023 m. kovo mėn. šis skaičius buvo 3 361 valanda ir 17 minučių.
Nors savo ruožtu „Thames Water“ tikino, kad „įmonei svarbiausia imtis veiksmų upių sveikatos gerinimui“. S. Khanas sakė: „Londono upės yra mūsų miesto arterijos ir turėtų būti mūsų visų pasididžiavimo šaltinis, tačiau nuotekų lygis, kurį vandens įmonės pila į mūsų upes, yra skandalingas. Ne tik reikalauju iš „Temzės vandenų“ aiškių veiksmų, bet ir pradėsiu ambicingą planą, kad Londono upės ir vandens keliai būtų tokie švarūs, kad po dešimties metų juose būtų saugu maudytis“.
Leiboristų partijos meras „Standard“ sakė, kad norint pasiekti šį tikslą, reikia kitos vyriausybės paramos. „Kol kas galime dirbti su kampanijos dalyviais, ekologais, rajonais, „Thames Water“ ir Ofvat [Vandens paslaugų reguliavimo institucija]“, – sakė jis.
„Temzės vandenų“ atstovas spaudai sakė: „Visus išleidimus laikome nepriimtinais, o veiksmai upių sveikatai gerinti yra pagrindinis mūsų dėmesio tikslas. 2023/24 buvo drėgniausia žiema per dešimtmetį, dėl kurios į kanalizaciją pateko precedento neturintis gruntinio vandens lygis. Kanalizacijos sistema istoriškai buvo sukurta taip, kad sumažintų spaudimą, kurį sukelia labai drėgnas oras, jog nuotekos nepatektų į žmonių namus.
Temzės potvynio tunelis, į kurį investuota 4,5 milijardo svarų sterlingų, artėja prie pabaigos. Šis projektas, kartu su ankstesniais Londono kanalizacijos įrenginių ir Lee tunelio pastato atnaujinimais, per įprastus metus surinks 95 % neapdorotų nuotekų, šiuo metu patenkančių į patvinusią Temzę“.
Rašyti komentarą