Pietų Korėjos prezidentas pažadėjo kovoti „iki paskutinės minutės“
(1)Po dramatiškų Pietų Korėjos sąjungininkus sukrėtusių gruodžio 3–4 d. įvykių Yoon Suk Yeolui uždrausta išvykti iš šalies bei pradėtas jo aplinkos tyrimas dėl „sukilimo“.
Praėjusią savaitę kilusios sumaišties tyrimas netruko įsibėgėti, o policija tirdama sprendimo paskelbti karo padėtį aplinkybes trečiadienį pamėgino atlikti kratą Yoon Suk Yeolo kanceliarijoje.
Yoon Suk Yeolas, dėl kurio apkaltos sekmadienį bus balsuojama parlamente, prisiekė „kovoti su liaudimi iki paskutinės minutės“.
„Dar kartą atsiprašau liaudies, kurią greičiausiai nustebino ir privertė sunerimti paskelbta karo padėtis“, – kalbėdamas per televiziją sakė jis.
„Prašau patikėti, kad esu nuoširdžiai ištikimas liaudžiai.“
Trečiadienį apsaugos pareigūnai neleido policijai patekti į prezidentūrą, o policija vėliau pranešė iš Yoon Suk Yeolo personalo gavusi „labai nedidelį“ dokumentų kiekį.
Pagrindinė opozicinė Demokratų partiją perspėjo apskųsianti prezidento personalą ir apsaugą teismui dėl sukilimo, jei jie ir toliau kliudys teisėsaugai.
Yoon Suk Yeolo artimiausia aplinka sulaukė didelio pareigūnų dėmesio dėl savo vaidmens praėjusią savaitę priimant sprendimą paskelbti karo padėtį.
Kalėjimų valdžia trečiadienį pranešė, kad išvakarėse oficialiai sulaikytas buvęs gynybos ministras Kim Yong-hyunas prieš pat savo areštą mėgino nusižudyti.
Kim Yong-hyunas, kuris yra kaltinamas tuo, kad pasiūlė Yoon Suk Yeolui įvesti karo padėtį, buvo pirma sulaikytas sekmadienį, o po to oficialiai areštuotas dėl kaltinimų „sukilimo metu vykdžius svarbias pareigas“ ir „piktnaudžiavus valdžia, siekiant neleisti pasinaudoti teisėmis“.
Teisingumo ministerija ir vienas oficialus įkalinimo įstaigos atstovas trečiadienį pranešė, kad jis jaučiasi gerai.
Draudimas išvykti iš šalies galioja ir buvusiam vidaus reikalų ministrui bei generolui, atsakingam už karo padėties priežiūrą.
Trečiadienį ryte buvo sulaikyta ir pora aukšto rango policijos pareigūnų.
Tačiau Yoon Suk Yeolas ketvirtadienį neatrodė atgailaujantis ir kaltino opoziciją, kad ši pastūmėjo šalį į „nacionalinę krizę“.
„Nacionalinė Asamblėja, kurioje daugumą turi didžiulė opozicijos partija, virto pabaisa, griaunančia liberalios demokratijos konstitucinę tvarką“, – per televiziją transliuotoje kalboje sakė Yoon Suk Yeolas.
Tačiau, jo paties žodžiais tariant, jis „nesieks išvengti teisinės ir politinės atsakomybės už sprendimą paskelbti karo padėtį“.
Rašyti komentarą