Tuo metu Hodžes buvo su vyru ir gyveno gana ramų gyvenimą. Tačiau po susidūrimo su meteoritu ji tapo mokslo istorijos dalimi. Jos gyvenimas visiems laikams pasikeitė, kai meteoritas, vėliau identifikuotas kaip Sylacauga meteorito fragmentas, praskriejo pro Žemės atmosferą.
Apie 3,9 kg sveriantis ir daugiau kaip 160 km per valandą greičiu skriejantis meteoritas suskilo į gabalus ir pramušė Anos namo stogą.
Didelis uolienos gabalas įskriejo į svetainę, atsitrenkė į didelį medinį radijo imtuvą ir tada pataikė į Hodžesą.
Ji miegojo ant sofos ir nuo smūgio išsigandusi pabudo, patyrusi didelį šono sumušimą, tačiau kitų fizinių sužalojimų nepatyrė.
Nors viskas galėjo būti daug blogiau, Hodžes po incidento vis dar kentėjo dėl didžiulės hematomos ir didelio šoko.
Po įvykio moteris tapo įžymybe ir sulaukė didžiulio žiniasklaidos dėmesio, o tam ji nebuvo pasiruošusi.
Tačiau viskas dar labiau komplikavosi, kai meteoritą pirmiausia surado Sylacauga miesto policija, o vėliau - JAV karinės oro pajėgos.
Tai reiškė, kad Alabamos pora negalėjo laikyti meteorito savo nuosavybėje. JAV karinės oro pajėgos teigė, kad joms reikia prieigos prie akmens, kad galėtų patikrinti jo kilmę.
Laimei, Hodžes ir jos vyro teisinė kova dėl meteorito buvo sėkminga ir jiems buvo leista pasilikti vertingą radinį. Tačiau dėl to kilo dar vienas teisinis ginčas su jų namų šeimininke Bertie Guy.
B. Guy teigė, kad meteoritas priklauso jai, nes jis nukrito jos žemėje. Po tam tikrų derybų Hodžai vėl galėjo pasilikti akmenį sau.
Galiausiai ji padovanojo jį Alabamos gamtos istorijos muziejui po to, kai daugelį metų naudojo jį durims atremti.
Be neįtikėtinos istorijos, kurią galima papasakoti, šis įvykis Hodžes gyvenimą paveikė daugiausia neigiamai. Pranešama, kad dėl streso ir visuomenės dėmesio pablogėjo jos psichinė sveikata.
Nukentėjo jos santuoka su vyru, o 1972 m. ji mirė dėl inkstų nepakankamumo, būdama 52 metų.
Šaltinis: tsn.ua
Rašyti komentarą