Taip pat jame numatyta, kad iki dešimtmečio pabaigos dronai bus reguliariai naudojami kovojant su nusikalstamumu ir pristatant 999 būtinosios pagalbos siuntas.
Departamento teigimu, šis veiksmų planas, o tiksliau – skrydžių planas, reikštų, kad bus pradėtos taikyti technologijos, kurios „anksčiau buvo tik fantastikos sritis“, o iki 2030 metų bepiločių orlaivių technologijos šalies ekonomiką padidins 45 mlrd. svarų sterlingų, skelbia „Sky News“.
„Šis planas užtikrins, kad būtų sukurta infrastruktūra ir reglamentavimas, kad tai taptų realybe.
Nuo skraidančių taksi iki pagalbos tarnybų dronų – mes užtikriname, kad Jungtinė Karalystė pirmautų šioje dramatiškoje transporto srityje, pagerindama žmonių gyvenimą ir skatindama ekonomiką“, – sakė aviacijos ir technologijų reikalų ministras Anthony Browne'as.
Naujaisiais pasiūlymais būtų leista bepiločiams orlaiviams skraidyti už vadinamosios vizualinės matomumo linijos (BVLOS), kad šis sektorius galėtų augti neribodamas dangaus kitiems orlaiviams.
Jais taip pat siekiama atgaivinti mažesnius aerodromus ir nustatyti, kaip jie gali veikti kaip vertikaliai kylančių elektrinių orlaivių (vadinamųjų elektrinių vertikalaus kilimo ir tūpimo orlaivių arba eVTOL orlaivių) aerodromai.
Planais siekiama remtis dabartinėmis dronų technologijų naudojimo galimybėmis, pavyzdžiui, West Midlandso policija jas naudoja kovai su smurtiniais nusikaltimais ir antisocialiniu elgesiu.
NHS srityje dronų paslaugų teikėja „Skyfarer“ bendradarbiauja su universitetinių „University Hospitals Coventry“, Warwickshire NHS Trust“ ir „Medical Logistics UK“, kad išbandytų dronus chirurginių implantų ir patologinių mėginių pristatymui iš vienos vietos į kitą, taip sutrumpinant pristatymo laiką iki 70 proc.
Rašyti komentarą