Po kelis metus trukusios ligos mirė JAE prezidentas. EPA-ELTA nuotr.

Po kelerius metus trukusios ligos mirė JAE prezidentas

Penktadienį mirė 73 metų sulaukęs Jungtinių Arabų Emyratų prezidentas šeichas Khalifa bin Zayedas al Nahyanas, kelerius metus kovojęs su liga, pranešė valstybinė žiniasklaida.

Naftos turtingos Persijos įlankos valstybės prezidentą, kuris retai pasirodydavo viešumoje, greičiausiai pakeis jo netikras brolis, Abu Dabio kronprincas Mohammedas bin Zayedas, kuris jau anksčiau buvo laikomas faktiniu JAE valdytoju.

„Prezidento reikalų ministerija su liūdesiu praneša JAE žmonėms, arabų bei islamo tautoms ir pasauliui apie prezidento Jo Didenybės šeicho Khalifos bin Zayedo Al Nahyano mirtį“, – tviteryje pranešė oficialioji naujienų agentūra WAM.

Ministerija paskelbė 40 dienų gedulą: nuo penktadienio vėliavos bus nuleistos iki pusės stiebo, o pirmąsias tris dienas bus sustabdytas darbas viešajame ir privačiajame sektoriuose.

Šeichas Khalifa tapo antruoju JAE prezidentu 2004 metų lapkričio mėnesį, pakeitęs savo tėvą kaip 16-asis Abu Dabio, turtingiausio iš septynių federacijos emyratų, valdytojas.

Nuo 2014 metų, kai po insulto jam buvo atlikta operacija, jis retai buvo matomas viešumoje, nors ir toliau priiminėjo sprendimus. Jo mirties priežastis nebuvo iš karto paskelbta.

JAE, buvęs Didžiosios Britanijos protektoratas, įkurtas 1971 metais, per savo trumpą istoriją iš tolimo dykumų krašto tapo klestinčia valstybe, kurią paskatino naftos turtai ir Dubajaus, kaip prekybos ir finansų centro, iškilimas.

Antra pagal dydį arabų pasaulio ekonomika po Saudo Arabijos taip pat pradėjo daryti vis didesnę politinę įtaką, užpildydama erdvę, kurią užleido tokios tradicinės galios kaip Egiptas, Irakas ir Sirija.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder