Gaisras

Po to, kai buvo nuspręsta pasinaudoti Ukrainos grūdų eksportu, Rumuniją ištiko gaisrų ir sprogimų serija

(1)

Rumuniją apėmė virtinė sprogimų netrukus po to, kai šalies valdžios institucijos atvėrė Dunojaus uostus ukrainietiškiems grūdams ir įsipareigojo padvigubinti jų pajėgumus, kad padėtų eksportui.

Rugpjūčio 26 d., šeštadienio, vakare, keli iš eilės sprogimai įvyko suskystintų naftos dujų (SND) degalinėje, esančioje Dymbovicos apskrities Krevedijos kaime.

Dėl to kilo gaisras, vienas žmogus žuvo ir daugiau kaip 50 buvo sužeista. Gaisras išplito į netoliese esančius pastatus, o gelbėjimo tarnybos paskelbė beveik 3 000 žmonių evakuaciją.

Ekstremaliosios situacijos mastas privertė valdžios institucijas pasitelkti Europos civilinės gynybos mechanizmą, rašo TASS.

Rumunijos karinių oro pajėgų lėktuvas C-27J "Spartan" nugabeno keturis nukentėjusiuosius į Briuselio ir Milano ligonines, o Rumunijos generalinė prokuratūra iškėlė baudžiamąją bylą.

Po kelių valandų gaisras kilo plastikų sandėlyje, esančiame už 20 km nuo sprogusios degalinės.

Nelaimingas atsitikimas įvyko Dragomirašto mieste, kuriame yra gynybos gamykla. Valdžios institucijos ekonomikos ministro Stefano Radu Oprea vardu patikino, kad tarp šių dviejų incidentų nėra jokio ryšio.

Rumunija tapo pagrindiniu maisto produktų eksporto iš Ukrainos centru po to, kai Rusija pasitraukė iš grūdų sandorio ir paskelbė Ukrainos Juodosios jūros uostų blokadą.

 Šiuo metu per Dunojų kas mėnesį eksportuojama 2 mln. tonų grūdų, o Rumunijos valdžios institucijos, remiamos JAV ir ES, ketina padidinti terminalų eksporto pajėgumus iki 4 mln. tonų.

Ministras Pirmininkas Marcel Ciolacu sekmadienį pareiškė, kad Rumunija šiais metais Ukrainai eksportuos 40 mln. tonų grūdų.

Pervežimui skirtų baržų skaičius padvigubės iki 14 laivų per dieną. Nuo spalio mėn. grūdų vežėjams bus leista vykdyti naktinius reisus.

Be to, pasienyje su Ukraina planuojama atidaryti naujus kelių kontrolės punktus ir išplėsti geležinkelių infrastruktūrą.

"Mes gerai išmokome pamokas dėl Rusijos", - sakė Çolaku laikraščiui "Financial Times". - Esame visiškai nepriklausomi nuo Rusijos dėl energijos išteklių, o mūsų parama Ukrainai yra besąlygiška."

Šaltinis: THE MOSCOW TIMES

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder