Prancūzijoje Senos upėje įstrigęs baltasis delfinas ištrauktas iš vandens

Prancūzijoje Senos upėje įstrigęs baltasis delfinas ištrauktas iš vandens

Prancūzijos šiaurėje Senos upėje įstrigęs baltasis delfinas anksti trečiadienį buvo ištrauktas iš vandens per pirmąjį gelbėjimo operacijos etapą, pranešė naujienų agentūros AFP žurnalistas.

Po beveik šešias valandas trukusio darbo apie 4 val. ryto (5 val. Lietuvos laiku) 800 kg sveriantis gyvūnas tinklu ir kranu buvo iškeltas iš upės ir perkeltas ant baržos, kur juo rūpinasi keliolika veterinarų.

Baltasis delfinas, paprastai gyvenantis tik šaltuose Arkties vandenyse, bus nugabentas į pakrantę, prieš gelbėjimo operaciją sakė Ero prefektūros generalinė sekretorė Isabelle Dorliat-Pouzet (Izabel Dorliat Puzė).

Keturių metrų delfinas per Paryžių tekančioje ir į Lamanšą įtekančioje upėje pirmą kartą buvo pastebėtas antradienį. Nuo penktadienio jis buvo tarp dviejų šliuzų maždaug 70 km į šiaurę nuo Prancūzijos sostinės, o jo sveikata pablogėjo nes jis atsisakė ėsti.

Tačiau jo būklė buvo „patenkinama“, antradienį AFP sakė Isabelle Brasseur (Izabel Brasior) iš didžiausio Europoje „Marineland“ jūrų gyvūnų parko pietų Prancūzijoje.

Lamanšo sąsiaurio Uistrehamo uoste įrengtas jūros vandens baseinas, kuriame gyvūnas bus stebimas tris dienas ir ruošiamasi jį paleisti į laisvę.

„Išskirtinė“ operacija, kuria siekiama grąžinti baltąjį delfiną į jūrą, neapsieina be rizikos banginiui, kuris jau yra nusilpęs ir patyręs stresą, sakė I. Brasseur, priklausanti „Marineland“ komandai, kartu su nevyriausybine organizacija „Sea Shepherd France“ pasiųstai padėti gelbėti gyvūną.

„Gali būti, kad jis nugaiš dabar, perkrovimo metu, kelionės metu arba B punkte“, – sakė ji.

Operacijoje dalyvavę 24 narai ir su virvėmis dirbantys gelbėtojai nuo antradienio 22 val. iki trečiadienio 4 val. ryto kelis kartus bandė įvilioti gyvūną į tinklus, kad galėtų jį ištraukti iš vandens.

Visą naktį ant kranto operaciją stebėjo saujelė smalsuolių.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder