Prie Kabulo oro uosto – šokiruojantys vaizdai: iš pradžių sukruvino galvą, tada viską nutraukė šūviai

Vakarų šalims skubant užbaigti evakuaciją, o talibams pradėjus blokuoti patekimą į Kabulo oro uostą, tiek prie jo, tiek jame – visiškas chaosas. Socialiniuose tinkluose pasirodė vaizdo įrašas, kuriame matoma, kaip į oro uostą su šeima vykstančiam vyrui, prisistačiusiam Australijos piliečiu, talibai suknežina galvą, o įrašą nutraukia šūviai.  
 

Jie man smogė... jie man smogė“, – įraše kalba vyras, kuriam iš galvos upeliais bėga kraujas. 

Tada matosi, kaip talibai bando atimti iš jo telefoną, kad jis nustotų filmuoti.

Vyras išsisuka, prie jo prieina moteris.  „Tai man nutiko, kai aš bandžiau patekti į oro uostą“, – sako vyras ir netrukus pasigirsta šūviai, o vaizdo įrašas nutrūksta. 

Kol kas nėra oficialaus patvirtinimo, kad tai buvo Australijos pilietis.

Taip pat neaiškus vyro ir jo šeimos likimas. Liudininkai praneša, kad ne ką ramesnė padėtis ir pačiame Kabulo oro uoste:

Antradienį Talibano atstovas  Zabihullah Mujahidas pareiškė, kad Jungtinės Valstijos turėtų nutraukti kvalifikuotų afganistaniečių evakavimą ir perspėjo Vakarų pajėgas nepratęsti transportavimo iš šalies termino po rugpjūčio 31 d.

Lenkija trečiadienį pranešė sustabdžiusi evakuacinius skrydžius iš Kabulo tarptautinio oro uosto, didėjant nuogąstavimais dėl saugumo Afganistane, kuriame kontrolę užgrobė Talibanas.

Kitos Vakarų šalys taip pat ketina baigti operacijas, per kurias padedama iš Kabulo išvykti jų piliečiams ir afganistaniečiams, kuriems islamistų kovotojų režimas gali kelti grėsmę.

Šios operacijos yra smarkiai priklausomos nuo oro uostą saugančių amerikiečių karių,

Vašingtonui ruošiantis paskutines savo pajėgas iš Afganistano išvesti iki rugpjūčio 31-osios. JAV prezidentas Joe Bidenas antradienį patvirtino, kad šio galutinio termino bus laikomasi.

Talibanas, atsikovojęs valdžią šalyje praėjus beveik 20 metų, kai jo režimas buvo nuverstas per JAV vadovaujamą įsiveržimą, surengtą atsakant į Rugsėjo 11-osios teroristines atakas Amerikoje, irgi reikalauja, kad evakuaciniai skrydžiai būtų užbaigti rugpjūčio 31 dieną.

Bet koks J. Bideno sprendimas pratęsti šį terminą gali iš naujo įžiebti konfliktą tarp talibų ir apytikriai 5,8 tūkst. amerikiečių karių ir kitų koalicinių pajėgų, užtikrinančių Kabulo oro uosto apsaugą ir darbą.
 

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder