Priešprieša: Meksikos prezidentė parodė Šiaurės Amerikos žemėlapį, kuris Donaldui Trumpui nepatiks
(1)Meksikos prezidentė Claudia Sheinbaum sureagavo į Donaldo Trumpo planus pakeisti Meksikos įlankos pavadinimą.
„Meksikos Amerika, tai skamba gražiai...“ - trečiadienį per spaudos konferenciją Meksikoje sakė M. Sheinbaum, ironiškai siūlydama naująjį pavadinimą.
Ji pažymėjo, kad Meksikos įlankos pavadinimą pripažįsta Jungtinės Tautos.
Jai antrino patarėjas kultūros klausimais Alfonso Suarezas del Realas, kuris išsamiai papasakojo apie Šiaurės Amerikos pavadinimo „Meksikos Amerika“ istoriją.
„Faktas tas, kad Meksikos Amerika žinoma nuo XVII a. ... kaip visos šiaurinės žemyno dalies pavadinimas“, - teigė jis.
Jis pridūrė, kad Meksikos įlankos pavadinimas jau šimtus metų yra tarptautiniu mastu pripažintas ir naudojamas kaip navigacinis orientyras.
Leidinys pažymi, kad šiandieninis Sheinbaum išpuolis prieš Trumpą nėra pirmas kartas, kai ji „akis į akį“ susiduria su išrinktuoju JAV prezidentu.
Po to, kai D. Trumpas pernai pagrasino Meksikai muitais ir apkaltino šalies valdžios institucijas nepakankamai stengiantis sustabdyti narkotikų ir migrantų srautą per JAV pietinę sieną, Meksikos vadovė parašė įnirtingą laišką, kuriame sukritikavo respublikoną.
Ji teigė, kad išrinktasis prezidentas galbūt nežino, jog Meksikos miestas jau imasi priemonių migrantų srautui prie JAV sienos sustabdyti, ir pagrasino atsakomaisiais muitais, jei JAV įves 25 proc. tarifus importui iš Meksikos.
Tuo tarpu kai kurie respublikonų įstatymų leidėjai išreiškė paramą D. Trumpo pasiūlymui pervadinti Meksikos įlanką.
Jo kraštutinių dešiniųjų sąjungininkė kongresmenė Marjorie Taylor Green (Džordžijos respublikonė) paskelbė, kad pateiks atitinkamą įstatymo projektą.
Pasak jos, visas pasaulis turėtų naudoti pavadinimą „Amerikos įlanka“.
Įstatymo projektas įpareigoja Prekybos sekretorių kontroliuoti naujojo pavadinimo diegimą JAV vyriausybės dokumentuose ir žemėlapiuose.
D. Trumpas socialiniuose tinkluose patalpino JAV žemėlapį su „nauja 51-ąja valstija“. Jame respublikonas į savo šalies sudėtį „įtraukė“ Kanadą.
Tuo tarpu sąjungininkai Europoje su nerimu aptarinėja D. Trumpo kėsinimąsi į Grenlandiją ir skelbia, kad sienos pažeidimai yra neleistini.
Šaltinis: dialog.ua
Rašyti komentarą