Prisaikdintas naujasis Taivano prezidentas

Taivano politikas Lai Ching-te pirmadienį buvo prisaikdintas šios demokratinės salos prezidentu.

Naujasis prezidentas prisiekė valstybės vadovo rezidencijoje sostinės centre ir perėmė valdžią iš savo pirmtakės Tsai Ing-wen, kuri šias pareigas ėjo 8 metus.

Kaip pažymi komentatoriai, tai buvo ekonominės ir socialinės plėtros metai, nepaisant Covid-19 pandemijos ir Kinijos, kuri Taivaną laiko maištinga provincija, grasinimų bei karinio spaudimo.

Lai Ching-te pasveikino įtakingiausi Taivano politikai ir 12 šalių, palaikančių diplomatinius santykius su sala, atstovai. Inauguracijoje taip pat dalyvavo politikai iš JAV, Japonijos ir kelių Europos šalių.

Naujasis prezidentas savo politinę karjerą pradėjo kaip šalies pietuose esančio Tainano miesto meras, o vėliau 4 metus ėjo viceprezidento pareigas Tsai Ing-wen kadencijos laikotarpiu.

Lai Ching-te pradeda darbą valstybės vadovo poste Kinijos priešiškumo ir įtarimų „separatizmu“ sąlygomis. Be to, jis turės bendradarbiauti su susiskaldžiusiu parlamentu, kuriame opozicijos grupės ieškos galimybių mesti jam iššūkį.

Praėjusią savaitę Pekinas pareiškė kad Lai Ching-te turės rinktis „tarp taikios plėtros ir konfrontacijos“. Kaip rašo „Reuter“, manoma, kad Lai Ching-te rodys gerą valią santykiuose su žemynine Kinija ir ragins siekti taikaus sambūvio.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder