Prorusiška valdžia ragina Chersono gyventojus „nedelsiant“ palikti miestą

Prorusiškos Ukrainos pietinės Chersono srities, kurią Maskva teigia aneksavusi, valdžios institucijos šeštadienį paragino to paties pavadinimo pagrindinio regiono miesto gyventojus "nedelsiant" išvykti, nes Kijevas pradeda kontrpuolimą.

"Dėl įtemptos padėties fronte, padidėjusio masinio miesto apšaudymo pavojaus ir teroristinių išpuolių grėsmės visi civiliai gyventojai turi nedelsiant palikti miestą ir persikelti į kairįjį Dniepro krantą", - socialinėje žiniasklaidoje pranešė prorusiška regiono valdžia.

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų (ZSU) generalinis štabas pranešė, kad Rusijos okupacinės pajėgos Chersone rengiasi gatvių mūšiams.

Chersoną paliko reikšminga dalis gyventojų, o Rusijos kariai įsikrausto į vietos gyventojų paliktas gyvenamąsias patalpas ir persirengia civiliais drabužiais.  

Kartu pranešime teigiama, kad nuo penktadienio Rusijos kariai atlaisvina Kachovkos ligoninės patalpas nuo pacientų ir medicinos personalo.

Pasak Karo tyrimų instituto (ISW) ekspertų, Rusijos kariai gali susprogdinti Kachovkos užtvanką, kad pridengtų atsitraukimą ir apsunkintų ZSU kontrpuolimą, nes reiktų kirsti išplatėjusią Dniepro upę.

Jiems visiškai nerūpi dėl to kilsiančios vandens tiekimo problemos okupuotame Kryme, o dėl sprogdinimo rusai ketina apkaltinti Ukrainos pusę, nors Ukrainai visiškai nebūtų naudinga tai daryti, nes pakilęs vanduo užlietų 80 miestų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder