Putinas jautėsi nepatogiai per susitikimą su savo kariuomenės generalinio štabo viršininku

Putinas jautėsi nepatogiai per susitikimą su savo kariuomenės generalinio štabo viršininku (2)

Vladimiras Putinas atvykęs stebėti karinių pratybų Rusijos Tolimuosiuose Rytuose, jautėsi nepatogiai per susitikimą su savo kariuomenės generalinio štabo viršininku. Tai matyti iš vaizdo įrašo, skelbia „Reuters“.

 

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, inspektuodamas karo pratybas Rusijos Tolimuosiuose Rytuose, už tūkstančių kilometrų nuo karo Ukrainoje, buvo parodytas nepatogioje akistatoje su savo kariuomenės štabo viršininku.

Karinių naujienų tarnyba "Zvezda" paskelbė vaizdo įrašą, kuriame V. Putinas ir štabo viršininkas generolas Valerijus Gerasimovas įeina į stebėjimo kabiną, atsisėda, o tarp jų yra didelis tarpas, ir laukdami gynybos ministro Sergejaus Šoigu, laikosi nepatogios tylos.

Gerasimovas glostė plaukus ir šlavė dokumentus, o Putinas paėmė ir žvilgtelėjo pro žiūronus, vienu metu patvirtindamas generolo pastabą ir trumpai linktelėdamas galva.

Nepatogi kūno kalba sulaukė politinių ir karinių analitikų dėmesio socialinėje žiniasklaidoje.

"Putinas akivaizdžiai net nenori kalbėtis su Rusijos ginkluotųjų pajėgų vadu", - socialiniame tinkle "Twitter" parašė buvęs Švedijos ministras pirmininkas Carlas Bildtas.

Atskirame klipe nuotaika atrodė šviesesnė, nes buvo matyti, kaip Putinas ir Šoigu apsikeičia juokeliais, o Gerasimovas kalba telefonu.

Per 195 Rusijos karo Ukrainoje dienas Gerasimovas beveik nesirodė viešumoje, todėl kilo spekuliacijų dėl jo santykių su Putinu ir net kartais dėl jo sveikatos.

Užėmusi maždaug penktadalį šalies teritorijos, Rusija kariavo beveik iki sąstingio, patirdama didelių karių ir įrangos nuostolių.

Tęsdamas kas ketverius metus rengiamus "Vostok" (Rytų) karo žaidimus, V. Putinas, regis, siuntė signalą, kad Rusijos kariuomenė gali vykdyti įprastinę veiklą, nepaisant karo keliamų reikalavimų.

Tačiau Gynybos ministerija teigia, kad rugsėjo 1 d. prasidėjusiose pratybose dalyvauja tik 50 000 karių, t. y. tik nedidelė dalis iš 300 000 karių, kurie, jų teigimu, dalyvavo 2018 m. Vakarų kariniai analitikai sako manantys, kad abu skaičiai yra perdėti.

Manevruose dalyvavo Indijos ir Kinijos pajėgos, nors nebuvo aišku, ar V. Putinas matė, kaip veikia šių šalių kariai.

Antradienį Gynybos ministerija paskelbė pratybų jūrinės dalies vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip Rusijos Ramiojo vandenyno laivynas treniruojasi paleisti sparnuotąsias raketas "Kalibr", kurios, jos teigimu, sėkmingai pataikė į taikinį, esantį už daugiau kaip 300 km (185 mylių).

Pirmadienį Rusijos ir Kinijos koviniai laivai treniravosi atremti priešo oro ataką, naudodami oro gynybos artilerijos sistemas.

Praėjusią savaitę abiejų šalių karo laivai Japonijos jūroje vykdė priešlaivinės, priešlėktuvinės ir priešlaivinės gynybos užduotis, pranešė ministerija.

V. Putinas ir Kinijos vadovas Xi Jinpingas vasario mėn. paskelbė apie partnerystę "be ribų", žadėdami glaudžiau bendradarbiauti prieš Vakarus.

Rusija yra didžiausia karinės technikos tiekėja Indijai, kuri pratybas surengė praėjus kelioms dienoms po to, kai Jungtinės Valstijos pareiškė, kad joms kelia susirūpinimą tai, jog bet kuri šalis dabar rengia tokius manevrus su Rusija.

Maskva teigia, kad karo pratybose taip pat dalyvauja Alžyro, Laoso, Mongolijos, Nikaragvos, Nikaragvos, Sirijos ir šešių buvusių sovietinių respublikų kariniai kontingentai ir stebėtojai.

pratybos
 

putinas

 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder