Putinas ragina imtis veiksmų dėl Rusijoje kylančių degalų kainų

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį paragino vyriausybę „operatyviau“ reaguoti į kylančias degalų kainas, nes nepaisant eksporto draudimo didmeninės benzino kainos toliau augo.

Rusijos vyriausybė praėjusią savaitę paskelbė, kad laikinai apriboja benzino ir dyzelino eksportą norėdama „stabilizuoti“ vidaus rinką, nes pranešama, kad kai kuriuose regionuose trūksta degalų.

„Tikėsimės, kad siūlomos priemonės suveiks“, – sakė V. Putinas, ragindamas vyriausybę glaudžiau bendradarbiauti su naftos bendrovėmis siekiant sumažinti kainas.

„Turime su jomis elgtis atsargiai, bet vis dėlto prašyčiau jūsų operatyviau reaguoti į tai, kas vyksta“, – sakė V. Putinas savo kabineto nariams.

Praėjusią savaitę pasiekusi rekordines aukštumas rusiško benzino rinkos kaina antradienį, nepaisant eksporto draudimo, vėl pakilo.

Analitikai nurodė, kad pasiūlą riboja silpnesnis rublis, kylančios pasaulinės naftos kainos ir naftos perdirbimo gamyklose vykdomi remonto darbai.

Kai kurių regionų ūkininkai negali nuimti grūdų derliaus, nes trūksta žemės ūkio technikai reikalingų degalų, pranešė vietos žiniasklaida.

Degalų kainos kyla, Rusijos centriniam bankui įspėjant, kad 2023 metų antrąjį pusmetį ekonomikos augimas sulėtės, o infliacija viršys banko nustatytą keturių procentų tikslą.

Rusijos pareigūnai dažniausiai ignoruoja užsitęsusio Maskvos karo Ukrainoje ekonominį poveikį, nepaisant nuolat didelės infliacijos ir silpno rublio.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder