Ramzanas Kadyrovas

Putinas suteikė Ramzanui Kadyrovui armijos generolo laipsnį

(1)

Maskvos pajėgoms patiriant daugybę pralaimėjimų Ukrainoje, Čečėnijos lyderis Ramzanas Kadyrovas, prezidento Vladimiro Putino sąjungininkas, trečiadienį pareiškė, kad jam buvo suteiktas aukščiausias Rusijos armijos laipsnis.

46 metų Čečėnijos lyderis, vienas labiausiai girdimų balsų Rusijoje, remiančių V. Putino puolimą Ukrainoje, sakė, kad tai jam „didžiulė garbė“.

Buvęs karo vadas R. Kadyrovas, kurio valdymas Čečėnijoje pasižymi plačiais žmogaus teisių pažeidimais, sakė, kad V. Putinas jam „asmeniškai“ pranešė apie tokį sprendimą. „Rusijos prezidentas suteikė man generolo pulkininko laipsnį, -„Telegram“ kanale sakė R. Kadyrovas. - Tai man paaukštinimas“.

Generolo pulkininko laipsnis yra trečias aukščiausias vadovybės laipsnis Rusijos karinėje hierarchijoje. R. Kadyrovas paaukštintas tokiu metu, kai Ukrainos armijai atstūmė Maskvos pajėgas srityse, kurias Kremlius paskelbė „amžinai Rusijos“. Čečėnijos lyderis sakė padarysiąs „viską, kad speciali karinė operacija greitai baigtųsi“, pavartojęs terminą, kuriuo Kremlius vadina savo karinę kampaniją Ukrainoje.

Čečėnijos daliniai, įskaitant liūdnai pagarsėjusią paties R. Kadyrovo miliciją - vadinamuosius kadyrovcus, kovoja Ukrainoje kartu su reguliariosiomis Rusijos pajėgomis. R. Kadyrovas visiškai remia V. Putino kampaniją ir nuolat ragina taikyti Ukrainoje kuo griežčiausią taktiką. Šią savaitę, kai Rusijos kariuomenė buvo priversta atsitraukti iš Lymano miesto, jis paragino Maskvą panaudoti Ukrainoje mažo galingumo branduolinius ginklus. Vėliau jis pareiškė, kad siunčia į frontą tris savo paauglius sūnus - 14, 15 ir 16 metų.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder