Putinui Hagos teisme gali būti pateikti nauji kaltinimai

Putinui Hagos teisme gali būti pateikti nauji kaltinimai: pradėtas tyrimas dėl Kachovskajos užtvankos sprogdinimo

(8)

Prokurorai tirs bylą kaip išpuolį prieš Ukrainos civilinę infrastruktūrą, dėl kurio žuvo žmonių ir buvo padaryta didelė žala aplinkai.

Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui Tarptautinis baudžiamasis teismas (TBT) Hagoje gali pateikti naujus kaltinimus, kai bus baigtas Kachovskajos hidroelektrinės katastrofos tyrimas.

Su TBT bendradarbiaujantis teisininkas Skotas Martinas (Scott Martin) leidiniui "The Verge" sakė, kad TBT atstovai jau atvyko į Chersono sritį.

Jis sakė, kad prokurorai tirs bylą kaip išpuolį prieš Ukrainos civilinę infrastruktūrą, dėl kurio žuvo žmonių ir buvo padaryta didelė žala aplinkai.

Martinas pažymėjo, kad, be Rusijos prezidento, TBT taip pat gali patraukti atsakomybėn daugybę Rusijos pareigūnų - Gynybos ministerijos, karinės žvalgybos, FSB vadovų, aukšto rango lauko vadų - atsakingų už nusikaltimų prieš dešimtis tūkstančių nekaltų žmonių vykdymą.

Kartu jis patvirtino, kad teismas negalės vykti, jei kaltinamieji nebus atvežti į teismo pastatą Hagoje.

Tačiau jų kasdienę veiklą gali apsunkinti išduoti tarptautiniai arešto orderiai.

Skotas Martinas pabrėžė, kad pagal tarptautinę teisę visi nukentėję regionai, įskaitant tuos, kuriuos dabar kontroliuoja Rusijos pajėgos, yra Ukrainos teritorija.

Teisininkas daro prielaidą, kad TKS atstovai darbo metu sulauks naujų kaltinimų Rusijos pareigūnams, įskaitant nusikaltimus žmoniškumui okupuotose teritorijose.

Anksčiau Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos spaudos tarnybos atstovas Andrijus Jusovas pareiškė, kad rusų okupantai užminavo Kachovsko hidroelektrinę iškart po jos užėmimo, o įsakymą ją susprogdinti davė asmeniškai Vladimiras Putinas.

Priminsime, kad 2023 m. kovo 17 d. Tarptautinis baudžiamasis teismas Hagoje išdavė Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir Rusijos vaikų teisių ombudsmenės Marijos Lvovos-Belovos arešto orderį dėl neteisėto Ukrainos vaikų deportavimo.

Organizatorių nuotr.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder