Revoliucinis projektas: po keleto metų Žemėje vėl galės vaikščioti mamutai (3)

Mokslo pažanga ir finansavimas padėjo mokslininkams laboratorijoje išvesti didžiulius dramblių ir mamutų hibridus, kurie po šešerių metų jau galės vaikščioti mūsų Žemėje.

Praėjus 800 tūkst. metų po mamutų išnykimo, mokslininkai siekia jau artimiausiu metu šiuos gyvūnus grąžinti į laukinę Arkties gamtą.

Šis mokslinis proveržis įvyko po to, kai labai turtingas investuotojas Benas Lammas kartu su verslo partneriu George'u Churchu projektui skyrė 11 mln. svarų sterlingų, skelbia „The Guardian“.

Verslininkų įmonė „Colossal“ specializuojasi genų programinės įrangos srityje ir tikisi „prikelti“ prieš tūkstančius metų išnykusius gyvūnus.

Dramblio ir mamuto hibridai bus sukurti laboratorijoje veisiant embrionus, turinčius mamuto DNR.

Šiuo metu nykstančių Azijos dramblių odos ląstelės bus perprogramuotos į kamienines ląsteles, kurios gali palaikyti mamuto DNR.

Tuomet mokslininkai galės nustatyti tinkamus genus, atsakingus už mamuto plaukų ir riebalų sluoksnius, lygindami juos su medžiaga, rasta iš amžinojo įšalo iškastų gyvūnų palaikų.

Japonijos muitinėje apžiūrimas Sibire aptiktas mamuto jauniklis.

Embrionus galės išnešioti surogatinės motinos arba į pagalbą bus pasitelkiamos dirbtinės gimdos. G. Churchas „The Guardian“ sakė norintis sukurti mamutus, galinčius išgyventi Arktyje, nepaisant to, kad jie bus kuriami iš Azijos dramblių, pratusių gyventi karštame klimate:

„Mūsų tikslas yra sukurti šalčiui atsparų dramblį, kuris atrodytų ir elgtųsi kaip mamutas.“

Organizatorių nuotr.
 

Raktažodžiai
Mamutai išnyko prieš 800 tūkstančių metų? Kokios gilios mokslinės žinios... Žurnaliste,pasidomėk,prieš rašydamas.
x.......x, 2021-09-22 13:57
Prikels mamutus , bet išnaikins žmones . Kurių velnių jie tada reikalingi , jeimes jų nepamatysim?
JONAS, 2021-09-15 07:51
Pridurkai!Ko kišatės į gamtą? Kaip visada viską sušiks.
Hansas, 2021-09-15 06:58
Sidebar placeholder