Joe Bidenas

Rusai nusitaikė į NATO ir JAV valdininkus

(1)

Rusijos Tyrimų komitetas aukštų JAV ir NATO valdininkų atžvilgiu pradėjo baudžiamąjį tyrimą. Jie kaltinami terorizmo finansavimu, už ką numatytas įkalinimas iki gyvos galvos, informavo institucijos spaudos tarnyba.

„Nustatyta, kad pinigai, gauti per komercines organizacijas, įskaitant ir Ukrainos teritorijoje veikiančią naftos bei dujų įmonę „Burisma Holdings", pastaraisiais metais buvo naudojami teroristinių išpuolių Rusijos teritorijoje bei už jos ribų finansavimui, siekiant sunaikinti žinomus politinius bei visuomenės veikėjus ir pakenti ekonomiškai", - nurodoma pranešime.

Tardytojams prašymą - atlikti tokio pobūdžio tyrimą - pateikė valstybės Dūmos deputatai. Komitetas nurodė, kad šiuo metu tiria šaltinius ir tolesnį kelis milijonus JAV dolerių siekiančių piniginių lėšų judėjimą. Taip pat siekiama nustatyti ryšį tarp jų ir konkrečių Vakarų valdininkų bei organizacijų, ir teroristinių aktų vykdytojų ryšius su užsienio kuratoriais, organizatoriais bei rėmėjais.

Deja, apie kokius teroristinius išpuolius kalbama, institucija nepatikslino.

Didžiausia Ukrainos naftos ir dujų įmonė „Burisma Holdings" - susijusi su JAV prezidento Džo Baideno (Joe Biden) sūnumi Hanteriu (Hunter). Jis 2014-2019 metais buvo įmonės direktorių tarybos narys.

Ukrainos generalinis prokuroras Viktoras Šokinas 2016 m. iniciavo korupcinį tyrimą „Burisma" atžvilgiu, tačiau netrukus buvo nušalintas nuo pareigų.

Eksprezidentą Donaldą Trampą (Donald Trump) palaikantys respublikonai mano, kad taip nutiko dėl Dž.Baideno spaudimo tuometiniam Ukrainos prezidentui Petro Porošenko.

Pasak buvusio JAV prezidento advokato Rudolfo Džulijanio (Rudolph Giuliani), V.Šokinas turėjo įrodymų, kad „Burisma" užsiima pinigų plovimu.

Taip pat teisininkas patikino, kad Dž.Baidenas grasino užlaikyti Ukrainai numatytą 1 mlrd. JAV dolerių dydžio paramą.

2019 m. D.Trampas reikalavo, kad Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pradėtų tyrimą H.Baideno atžvilgiu, rašė „The Wall Street Journal".

Po jų telefoninio pokalbio JAV buvo pamėginta surengti D.Trampo nušalinimą.

V.Zelenskis patikino, kad šalies teisėsaugos organai yra pasirengę atlikti tyrimą, tačiau tai nebus daroma po nurodymų iš užsienio.

2023 m. gegužę grupė kongresmenų-respublikonų nusiuntė atvirą laišką JAV generaliniam prokurorui Merikui Garlandui (Merrick Garland) ir FTB direktoriui Kristoferiui Rėjui (Christopher Wray).

Jame buvo teigiama, kad Dž.Baideno viceprezidentavimo metais (2009-2017) jo šeima iš užsienio verslininkų gavo mažiausiai 20 mln. JAV dolerių. Tų pačių metų rugsėjį startavo dabartinio prezidento nušalinimo procedūra. Pats Dž.Baidenas jo adresu išsakomus kaltinimus visuomet neigė.

„The New York Times" vasarį rašė, kad buvęs FTB informatorius Aleksandras Smirnovas, kaltinamas melagingais liudijimais, esą tėvas ir sūnus Baidenai gavo 10 mln. JAV dolerių siekiantį kyšį, prisipažino informaciją gavęs iš Rusijos žvalgybos.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder