Rusija ir Baltarusija nekviečiamos į karalienės Elizabeth II laidotuves – šaltinis

Rusija ir Baltarusija nekviečiamos į kitą pirmadienį vyksiančias karalienės Elizabeth II (Elžbietos II) laidotuves, kuriose dalyvaus per 100 karalių, karalienių, valstybių vadovų ir kitų garbių asmenų, sakė šaltinis vyriausybėje.

Nei Rusijai, nei Baltarusijai, kurios dėl Maskvos invazijos į Ukrainą atsidūrė tarp nedaugelio ignoruojamų šalių, nebus atstovaujama per ceremoniją Londone.

Kvietimų taip pat negavo kariškių valdomas Mianmaras, buvusi britų kolonija, ir jau seniai parijumi laikoma Šiaurės Korėja, sakė šaltinis, nenorėjęs nurodyti savo pavardės.

Elizabeth II laidotuvės Vestminsterio abatijoje turi būti didžiulis diplomatinis renginys, ir tai kelia didelių saugumo bei protokolo iššūkių organizatoriams Bakingamo rūmuose ir britų vyriausybėje.

JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) patvirtino, kad dalyvaus Jungtinės Karalystės monarchės laidotuvėse. Pranešama, kad jam leista atvykti savo šarvuotu prezidentiniu limuzinu, vadinamu „The Beast“ („Žvėris“).

Šią savaitę nutekintas vienas planuotojų dokumentas rodytų, kad kitiems lyderiams į Vestminsterio abatiją gali tekti važiuoti autobusais, bet organizatoriai vėliau paaiškino, kad artimiausių Britanijos sąjungininkių lyderiai naudosis savo transportu.

Tarp šių lyderių yra Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emaniuelis Makronas), Kanados ministras pirmininkas Justinas Trudeau (Džastinas Triudo) ir Japonijos imperatorius Naruhito (Naruhitas), į užsienio kelionę vyksiantis pirmą kartą nuo įžengimo į sostą 2019-aisiais.

„Tai bus itin intensyvus metas, ir mes įsitikinę, jog pasaulio lyderiai ir kiti atskrendantys [asmenys] pripažins, kad tai bus sunkus metas ir neįprasta situacija“, – antradienį sakė vyriausybės atstovas.

Tarp prieštaringiau vertinamų pakviestųjų yra Brazilijos dešiniojo sparno prezidentas Jairas Bolsonaro (Žairas Bolsonaru). Kol kas neaišku, ar kviečiamas Saudo Arabijos sosto įpėdinis princas Mohammedas (Mohamedas), prieš ketverius metus susietas su žurnalisto Jamalo Khashoggi (Džamalo Chašogdžio) nužudymu.

Buvęs Ispanijos karalius Juanas Carlosas I (Chuanas Karlosas I), kuris užsitraukęs nešlovę 2014 metais atsisakė sosto ir dabar gyvena Jungtiniuose Arabų Emyratuose, yra sakęs, kad dalyvaus drauge su sūnumi, dabartiniu ispanų karaliumi Felipe VI.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį mirus Elizabeth II atsiuntė užuojautos žinutę. Joje jis rašė, kad velionę „pelnytai mylėjo ir gerbė pavaldiniai“, kad ji pelnytai turėjo „autoritetą pasaulinėje scenoje“.

Tačiau jis greit atmetė galimybę dalyvauti jos laidotuvėse.

Rusija ir Baltarusija turi ambasadas JK, bet dėl Kremliaus invazijos į Ukrainą Maskvos ir Minsko diplomatiniai santykiai su Londonu balansuoja ties nutrūkimo riba.

Rusijos ir Baltarusijos lyderiams taip pat galioja kelionių draudimas pagal JK sankcijas dėl invazijos į Ukrainą.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder