Rusija išbandė hipergarsinę sparnuotąją raketą „Cirkon“ – pamatykite patys (1)

Rusija pirmadienį pranešė atlikusi dar vieną sėkmingą hipergarsinės sparnuotosios raketos „Cirkon“ bandymą. Prezidentas Vladimiras Putinas šią neseniai į ginkluotę įtrauktą sistemą anksčiau vadino „neįveikiama“.

Maskva pastaraisiais metais pristatė virtinę naujų futuristinių ginklų modelių, kurių plėtra, kaip tikimasi, suteiks šaliai pranašumą ginklavimosi varžybose su Jungtinėmis Valstijomis, tvyrant didelei įtampai tarp Rusijos ir Vakarų valstybių.

Gynybos ministerijos išplatintoje filmuotoje medžiagoje matyti, kaip sparnuotoji raketa paleidžiama iš karo laivo „Admiral Gorškov“ į taikinį Barenco jūros pakrantėje Rusijos šiaurėje.

„Raketa „Cirkon“ sėkmingai tiesiogiai pataikė į taikinį iš už daugiau kaip 350 kilometrų.

Skrydžio greitis beveik siekė 7 machus“, – sakoma ministerijos pranešime.

V. Putinas šį naują ginklą pristatė 2019 m. vasarį skaitydamas savo metinį pranešimą. Tuo metu Kremliaus vadovas sakė, kad „Cirkon“ pajėgi smogti taikiniams jūroje ir sausumoje 1000 km spinduliu, taip pat išvystyti 9 machų greitį.

Gynybos ministerija nurodė planuojanti šiomis raketomis apginkluoti antvandeninius ir povandeninius laivus.

Keli „Cirkon“ bandymai buvo atlikti pernai spalį. V. Putinas tąsyk sakė, kad tai buvo „puikus įvykis ne vien mūsų ginkluotųjų pajėgų, bet ir visos Rusijos gyvenime“.

Rusija teigė kurianti kelias ginkluotės sistemas, turinčias suteikti galimybę įveikti dabartines gynybos priemones.

Tarp tokių sistemų minėtos tarpžemyninės balistinės raketos „Sarmat“ ir sparnuotosios raketos „Burevestnik“.

2019 m. viename kariniame poligone Rusijos šiaurėje driokstelėjo žmonių gyvybių nusinešęs sprogimas, po kurio buvo trumpam staigiai padidėjęs spinduliuotės lygis.

Vakarų šalių ekspertai šį incidentą sieja su „Burevestnik“ – branduolinį variklį turinčios sparnuotosios raketos, kurią V. Putinas paminėjo 2018 m. – bandymu.

 

Rusija išbandė hipergarsinę sparnuotąją raketą „Cirkon“ – pamatykite patys
ka cia pamaciau?fake news...hipergarsine-pirma eina raketa,poto garsas,o ne atvirksciai.
komentatorius, 2021-07-20 11:07
Sidebar placeholder