Rusija neatmeta galimybės derėtis dėl užsienio pajėgų Ukrainoje

Kremlius pareiškė esąs pasirengęs aptarti galimą Vakarų šalių karinių pajėgų dislokavimą Ukrainoje, nors pats ilgą laiką priešinosi tokiam žingsniui.

Naujienų agentūra TASS, cituodama Kremliaus atstovo Dmitrijaus Peskovo žodžius, pranešė, kad Rusijos pozicija dėl užsienio pajėgų dislokavimo yra „gerai žinoma, nuosekli ir aiški“, tačiau vis dėlto šis klausimas gali būti „diskusijų objektas“.

Šis pasiūlymas vėl buvo iškeltas šią savaitę Berlyne vykusiuose derybose, kuriose dalyvavo JAV, Europos ir Ukrainos pareigūnai.

Svarstoma idėja po paliaubų paskelbimo Ukrainoje dislokuoti daugianacionalines pajėgas, kurių užduotis būtų stebėti, kaip laikomasi paliaubų sąlygų. Kyjivas tokias pajėgas laiko dalimi saugumo garantijų, kurių siekia gauti, kad išvengtų naujo Rusijos antpuolio.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas praėjusią savaitę sukėlė nerimą, įspėdamas, kad Ukrainoje dislokuotos taikos palaikymo pajėgos gali tapti „teisėtais taikiniais“.

Prezidentas Vladimiras Putinas taip pat teisina karą kaip būtiną priemonę, skirtą užkirsti kelią Ukrainos narystei NATO ir aljanso kariuomenės, kurią Maskva laiko priešiška, dislokavimui šalyje.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Sidebar placeholder