Rusija pradeda uždarinėti pagrindines gamyklas: sankcijos privertė Maskvą imtis neatidėliotinų priemonių

(2)

Rusija dėl sankcijų neteko plieno gamyklų ir bando rasti išsigelbėjimą Kinijoje, pareiškė Rusijos oligarchas A. Potaninas.

Vakarų sankcijos ir toliau glosto Rusijos ekonomiką, darydamos Maskvai vis didesnę žalą. Rusijos metalų milžinė „Nornickel" nusprendė uždaryti vario lydymo gamyklą Rusijos Arkties dalyje ir statyti naują Kinijoje, kai Vakarų partneriai atsisakė tiekti dalis. Apie tai pranešė bendrovės generalinis direktorius Vladimiras Potaninas, rašo „Reuters".

Interviu valstybinei žiniasklaidai „Interfax" V. Potaninas sakė, kad kasybos bendrovė planuoja nuo 2027 m. pakeisti vario lydymo pajėgumus Nadeždinskio gamykloje Rusijos Arktyje naujais pajėgumais Kinijoje.

Rusijos oligarchas išsamiai papasakojo, kaip Vakarų sankcijos stabdo žaliavų eksportą. A. Potaninas pabrėžė, kad dėl sankcijų „Norilsk" pajamos nuo 2022 m. sumažės mažiausiai 15 proc. būtent dėl įvairių sunkumų, susijusių su tarptautiniais mokėjimais, tiekimo atsisakymais ir kainų nuolaidomis, taip pat dėl problemų, susijusių su planais mažinti sieros dioksido taršą vario lydymo gamyklose.

Potanino teigimu, Putinas jau patvirtino šiuos ketinimus. Šis klausimas įtrauktas į „Rusijos ir Kinijos aukščiausiojo lygio susitikimų" darbotvarkę - tai akivaizdi nuoroda į vėliau šiais metais planuojamą V. Putino kelionę susitikti su Kinijos vadovu Xi Jinpingu.

Potaninas sakė, kad sankcijų spaudimas privertė „Norilsk" "pagalvoti apie tinkamą būdą, kaip mūsų prekes pateikti į rinką", ir nuspręsti „perkelti jas ten, kur jos bus vartojamos, o galutinis produktas bus parduodamas kaip kiniškas".

„Sankcijas kiniškoms prekėms Kinijoje taikyti daug sunkiau nei rusiškoms prekėms, pristatomoms į Kiniją ", - pridūrė jis.

A. Potaninas mano, kad naujasis planas apsaugos „Norilsk" eksportą nuo didėjančio JAV spaudimo dėl finansinių sandorių su Rusija.

„Atsiskaitymai yra viena griežčiausių vietų net draugiškose jurisdikcijose, jie neleidžia eksportuotojams ir importuotojams normaliai dirbti ", - pabrėžė jis. - Įmonei reikia išvengti rizikos sustabdyti veiklą dėl problemų su atsiskaitymais".

Primename, kad praėjusią savaitę Vašingtonas ir Londonas uždraudė prekybą rusišku aliuminiu, variu ir nikeliu.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder