Rusija praneša sulaikiusi vyrą, įtariamą pasikėsinimu į buvusį Ukrainos saugumo pareigūną

Praėjus keturioms dienoms po Maskvoje įvykdyto išpuolio prieš buvusį Ukrainos vidaus slaptosios tarnybos (SBU) agentą, Rusijos institucijos pranešė sulaikiusios įtariamąjį.

 

Rusijos federalinė saugumo tarnyba (FST) antradienį paskelbė sulaikiusi 1983 m. gimusį Rusijos pilietį, kuris „Ukrainos specialiųjų pajėgų nurodymu“ susprogdino perbėgusio buvusio agento Vasilijaus Prozorovo automobilį.

FST duomenimis, įtariamasis kovą iš Ukrainos atvyko į Rusiją. Jis esą įsigijo komponentų „nuotoliniu būdu valdomam sprogstamajam įtaisui, jį sumontavo“ ir padėjo po buvusio agento automobiliu.

Dabar prieš jį vykta tyrimas dėl pasikėsinimo nužudyti. V. Prozorovas, kuris liko gyvas po penktadienį surengto išpuolio, ir pats dėl pasikėsinimo apkaltino „teroristinį režimą Kyjive“.

Jis po savo emigracijos į Rusiją 2019 kovą surengė spaudos konferenciją, kurioje nurodė nuo 1999 iki 2018 m. dirbęs Ukrainos žvalgybai, tačiau nuo 2014 m. dėl „ideologinių priežasčių“ informaciją perdavinėjęs Rusijai.

Nuo Rusijos invazijos į Ukrainą prieš daugiau kaip dvejus metus Rusijoje būta jau kelių pasikėsinimų į žmones, rėmusius rusų karinius veiksmus. Maskva dėl jų kaltina Ukrainą.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder