Rusija tieks Baltarusijai branduolinį užtaisą galinčias nešti raketas

Rusija artimiausiais mėnesiais perduos savo sąjungininkei Baltarusijai branduolinį užtaisą galinčias nešti raketų sistemas "Iskander-M", šeštadienį pareiškė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Per susitikimą Sankt Peterburge V. Putinas Baltarusijos prezidentui Aleksandrui Lukašenkai pasakė, kad raketų sistemos "gali naudoti ir balistines, ir sparnuotąsias raketas, tiek įprastines, tiek branduolines versijas", pranešė Kremlius.

Vasario 24 d. invaziją Rusija pradėjo iš dalies iš Baltarusijos teritorijos, kuri šiaurėje ribojasi su Ukraina.

Per visą karą Maskva naudojo Minską kaip palydovinę bazę, taip pat ir daugeliui Rusijos oro operacijų Ukrainoje, kaip rodo NATO stebėjimo lėktuvų surinkta žvalgybinė informacija.

Šeštadienį Ukraina pareiškė, kad Rusijos pajėgos iš Baltarusijos paleido kelias raketas į Kijevo, Černigovo ir Sumų sritis.

Susitikimo stenogramoje A. Lukašenka išreiškė V. Putinui savo "rūpestį" dėl to, kad, jo teigimu, Jungtinių Valstijų ir NATO lėktuvai "praktikuojasi gabenti branduolines galvutes" netoli Baltarusijos sienos.

Jis paprašė V. Putino apsvarstyti "veidrodinį atsaką" į šiuos skrydžius arba pertvarkyti šiuo metu Baltarusijoje dislokuotus Rusijos naikintuvus, kad jie taip pat galėtų "nešti branduolines kovines galvutes".

Archyvų nuotr.

Kas yra "Iskander-M"?

Pasak "Janes Defense", "Iskander-M" yra Rusijoje pagaminta trumpojo nuotolio balistinių raketų sistema, galinti nešti įprastines arba branduolines kovines galvutes, kurių maksimalus nuotolis siekia iki 500 km (310 mylių).

Ginklas taikiniams smogti naudoja optines ir inercines nukreipimo sistemas, smogdamas įvairiomis kovinėmis galvutėmis, pavyzdžiui, kasetiniais šaudmenimis, vakuuminėmis bombomis, bunkerių naikintuvais ir elektromagnetinio impulso (EMP) kovinėmis galvutėmis, teigia Priešraketinės gynybos propagavimo aljansas (Missile Defense Advocacy Alliance).

Aljanso teigimu, "Iskander-M" pirmą kartą buvo panaudota 2008 m. per Rusijos ir Gruzijos konfliktą, kai Rusijos kariuomenė ja smogė taikiniams Gorio mieste.

Parengta pagal CNN

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder