Rusijoje Ukrainos vėliavos spalvomis plaukus nusidažiusiam vyriškiui skirta bauda

Vienas Maskvos gyventojas, plaukus nusidažęs Ukrainos vėliavos spalvomis, buvo pripažintas kaltu dėl „armijos diskreditavimo“, teigiama teismo dokumentuose.

Stanislavas Netesovas balandį atvyko į policiją, kad praneštų, jog buvo užpultas autobusų stotelėje. Tačiau, pamatę jo plaukus, pareigūnai nusprendė pareikšti jam kaltinimus.

Teismas S. Netesovą apkaltino savo žalios, mėlynos ir geltonos spalvos dryžiais dažytais plaukais „išreiškus neigiamą nuostatą Rusijos ginkluotųjų pajėgų atžvilgiu“.

S. Netesovas teisinosi, jog jo šukuosena neturi nieko bendro su Ukraina ir kad „savo plaukus ryškiomis spalvomis jis dažo nuo 2017 m.“, – nurodė Tverskojos apylinkės teismas.

Teismas nuteisė ji už „viešus veiksmus, kuriais siekiama diskredituoti Rusijos armiją“ ir skyrė jam nenurodytos sumos baudą – žiniasklaidos teigimu, baudos dydis galėtų siekti 50 000 rublių (550 JAV dolerių).

S. Netesovas žmogaus teisių grupei „OVD-Info“ pasakojo, kad tokiomis spalvomis plaukus nusidažė „netyčia“, o policijos pareigūnams nurodė, kad neremia nei Rusijos, nei „Ukrainos režimo“.

Maskva savo karinę kampaniją Ukrainoje viešai kritikuoti uždraudė netrukus po konflikto pradžios 2022 m. vasarį, o nuo to laiko už menkiausius protesto veiksmus buvo sulaikyti tūkstančiai žmonių.

2023 m. lapkritį vienas vyriškis dešimčiai dienų už grotų atsidūrė už tai, kad sniege šalia čiuožyklos Maskvoje neva užrašė „Ne karui“.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder