Oro uostas Rusijoje

Rusijoje valdžios institucijos sustiprins lėktuvo bilietus perkančių rusų stebėjimą

Rusijos valdžios institucijos išplės lėktuvų bilietų užsakymo duomenų, kuriuos oro bendrovės privalės perduoti valstybei, sąrašą, "Izvestijoms" pranešė šaltiniai aviacijos rinkoje ir valstybinėse institucijose.

Šiuo metu oro transporto bendrovės daugiausia perduoda keleivių asmens duomenis.

Tai vardas ir pavardė, gimimo data, lytis, pilietybė, paso numeris, telefono numeris, el. pašto adresas, taip pat išvykimo ir atvykimo vietos bei kelionės data.

Visa ši informacija siunčiama į Automatizuotą centralizuotą keleivių asmens duomenų bazę (ACPDP), kurią valdo Rusijos transporto ministerijai pavaldi federalinė valstybinė unitarinė įmonė "Protectioninfotrans".

Šaltinių teigimu, ši informacija bus papildyta duomenimis apie bilieto apmokėjimo būdą, įskaitant banko pavadinimą, paskutinius keturis sąskaitos arba kortelės, kuria buvo atliktas mokėjimas, numerio skaitmenis, taip pat keleivio paskyros oro linijų bendrovės interneto svetainėje duomenis ir kompiuterio, iš kurio buvo užsakytas bilietas, IP adresą.

Be to, duomenų bazėje bus pradėta rinkti informacija apie tai, kada keleivis rezervavo bilietą, su kuo tai padarė, ar atliko kokius nors užsakymo pakeitimus, ar turi bagažo, kokią vietą lėktuve pasirinko ir kokių patiekalų pageidavo.

"Tokie planai iš tiesų svarstomi. Galime traktuoti įvairiai, tačiau akivaizdu, kad minėti žingsniai yra susiję su siekiu šiais sunkiais laikais pagerinti saugumo lygį, taip pat ir transporto sektoriuje", - sakė valstybinės agentūros pašnekovas.

Jei reikės perduoti naujus duomenis, bendrovė šiuos reikalavimus įvykdys, sakė Rusijos rezervavimo sistemos ORS generalinis direktorius Aleksandras Sizincevas.

"Mums tai grynai techninė užduotis.

Dalį informacijos galime perduoti ir dabar, jei ji yra sistemoje. Kai kurių kategorijų duomenys kelia klausimų, nes jie gali būti saugomi ne pas mus, o tik pas oro linijų bendrovę", - aiškino jis.

Naujos informacijos kategorijos, kuriomis domisi Rusijos valdžios institucijos, nėra susijusios su keleivio duomenų įrašais (PNR), kuriuos įvairių šalių teisėsaugos institucijos naudoja tikrindamos keleivius, kad išsiaiškintų, ar jie nėra įtraukti į teroristų ir nusikaltėlių sąrašus, sakė vienas iš šaltinių.

Visos Rusijos keleivių asociacijos (OOP) vadovas Ilja Zotovas pažymi, kad papildomos informacijos rinkimo logika nėra visiškai aiški.

"Vien tik bagažo buvimas ar nebuvimas nieko neįtakoja, visi tikrinimo veiksmai vis tiek vyksta oro uoste.

Tokių duomenų rinkimas vargu ar padės realiame pažeidėjų paieškos darbe", - daro išvadą I. Zotovas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder