Rusijos armijos žemėlapiai rodo jos teritorinius praradimus Ukrainos Chersono srityje

Rusijos pajėgos, okupuojančios Ukrainos pietinį Juodosios jūros Chersono regioną, pastarosiomis dienomis patyrė didelių teritorinių nuostolių Kyjivo kariams, rodo antradienį Maskvos gynybos ministerijos paskelbti žemėlapiai.

Antradienį per kasdienę spaudos konferenciją paskelbti žemėlapiai parodė, kad Rusijos pajėgos nebekontroliuoja Dudčanų kaimo vakariniame Dnipro upės krante, kur veržiasi Ukrainos pajėgos, atgaudamos Maskvos invazijos pradžioje užgrobtą teritoriją.

Gynybos ministerijos žemėlapiai parodė, kad šiaurės rytiniame Charkivo regione Rusijos pajėgos paliko pozicijas vakariniame Oskilo upės krante po Kyjivo armijos kontrpuolimo šį mėnesį.

Ukrainos kariškiai antradienio pareiškime teigė, kad Rusijos pajėgos Chersone yra „demoralizuotos“ ir traukiasi iš savo pozicijų, naikindamos šaudmenų sandėlius ir tiltus. „Visa tai daroma tam, kad sulėtintų mūsų kariuomenės puolimą“, – sakoma Ukrainos gynybos ministerijos pranešime.

Ukrainos vidaus reikalų viceministras Jevhenas Eninas antradienį pareiškė, kad Ukrainos pajėgos atkovojo 50 miestų ir kaimų Chersone, bet nepatikslino, kada tai įvyko.

Kyjivo pajėgos jau kelias savaites iš lėto atsiima teritoriją Chersone, tačiau pastarosiomis dienomis puolimas paspartėjo. Chersono sritis, prieš karą turėjusi milijoną gyventojų, yra daugiausia žemės ūkio regionas ir vartai į Krymo pusiasalį.

Pagrindinis miestas Chersonas buvo vienas pirmųjų, atitekusių Rusijos pajėgoms, kai jos vasario mėnesį pradėjo karą, kurį Kremlius vadina „specialiąja karine operacija“.

Praėjusią savaitę Kremlius aneksavo regioną kartu su trimis kitais, nors Rusijos kariuomenė dabar jau nebekontroliuoja nė vieno jų.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder