Rusijos branduolinis povandeninis laivas „Kazan“ išplaukė iš Kubos

(3)

Rusijos branduolinis povandeninis laivas ir kiti karinio jūrų laivyno laivai po penkių dienų vizito pirmadienį išplaukė iš Kubos – komunistinės valstybės, esančios visai netoli Floridos krantų.

Vietiniai gyventojai mojavo Rusijos vėliavomis, išlydėdami laivus į atvirą jūrą iš salos, kuriai pastarosios dienų buvo pakankamai įtemptos, mat joje taip pat lankėsi JAV branduolinis povandeninis laivas ir Kanados karinio jūrų laivyno patrulinis laivas.

Rusų branduolinis povandeninis laivas „Kazan“, kuriame, anot Kubos, branduolinių ginklų šiuo metu nėra, Havanoje prisišvartavo praėjusį trečiadienį, nors Vašingtonas pareiškė, kad šio vizito grėsme nelaiko.

Laivai į Kubą atvyko tuo metu, kai kare Ukrainoje tvyro didžiulė įtampa, Vakarų remiamai vyriausybei mėginant atremti rusų invaziją.

Ketvirtadienį į Amerikos karinio jūrų laivyno bazę Gvantanamo įlankoje atvyko ir Jungtinių Valstijų povandeninis laivas „USS Helena“ – JAV pietų vadavietės teigimu, tai buvo planinis ir eilinis apsilankymas šiame uoste.

Užsienio reikalų ministras Carlosas Fernandezas de Cossio sakė, kad Kubai apie šį vizitą buvo pranešta, tačiau „akivaizdu, kad mums nepatinka, jog čia lankosi“ branduolinis povandeninis laivas iš valstybės, vykdančios „Kubai priešišką“ politiką.

Penktadienį Havanoje prisišvartavo ir Kanados karinio jūrų laivyno laivas „Margaret Brooke“, kuris taip pat turėjo išvykti pirmadienį.

Šaltojo karo metais Kuba buvo svarbi Sovietų Sąjungos partnerė. 1962 m. saloje dislokavus sovietines branduolines raketas, kilo Kubos raketų krizė, o Vašingtonas ir Maskva atsidūrė ant karo slenksčio.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder