Rusijos Federacija planavo numušti keleivinį lėktuvą ir dėl to apkaltinti Ukrainą

Ukrainos saugumo tarnyba neutralizavo priešo diversijų ir žvalgybos grupę, kuri planavo numušti keleivinį lėktuvą virš Rusijos arba Baltarusijos teritorijos ir dėl to apkaltinti Ukrainą, - skelbia unian.net.

Rengę šią baisią provokaciją buvo sulaikyti.

Pasak SBU atstovo spaudai Artiomo Dechtjarenkos, Ukrainos saugumo tarnyba surengė kelių etapų specialiąją operaciją, per kurią neutralizavo giliai įslaptintą priešo diversinę ir žvalgybinę grupę.

Pasak jo, Rusijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo agentai rengė teroro aktą - planavo numušti keleivinį lėktuvą virš Rusijos arba Baltarusijos teritorijos.

 "Okupantai siekė nepagrįstai apkaltinti Ukrainą ir mūsų partnerius dėl lėktuvo užpuolimo. Siekdami įvykdyti provokaciją, užpuolikai norėjo apšaudyti civilinį orlaivį iš nešiojamosios raketų sistemos "Stinger"

Siekdami pavogti ir kontrabanda išvežti užsienietiškus ginklus į užsienį, šalies agresorės specialiųjų tarnybų atstovai davė atitinkamą užduotį savo agentų grupei", - sakė A. Dehtyarenko.

Priešišką grupę sudarė du dvigubą pilietybę turintys asmenys ir jų užverbuotas bendrininkas. Jų veiklą koordinavo Rusijos pilietis Aleksandras Tiuterevas, Rusijos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo Vyriausiosios valdybos darbuotojas, turintis šaukinį "Marineh".

Nustatyta, kad jis anksčiau dalyvavo organizuojant kelis teroristinius išpuolius Odesos srityje, dėl kurių yra ieškomas.

Pasak SBU, V. Tiuterevo nurodymu priešo agentai bandė užmegzti ryšius su Ukrainos ginkluotųjų pajėgų atstovais, prisidengdami patriotiškai nusiteikusiais savanoriais.

Siekdami užmegzti "pasitikėjimu grįstus" santykius, jie Ukrainos kariškiams perdavė patikimą informaciją apie vadinamųjų "kadyroviečių" okupacinių dalinių pozicijas ir judėjimą.

Vėliau Rusijos agentai planavo pasinaudoti šiais ryšiais, kad neteisėtai įsigytų užsienio ginkluotę ir perduotų jas šaliai agresorei.

Per specialią operaciją SBU pareigūnai sulaikė visus sabotažo ir žvalgybos okupantų grupės narius.

Šiuo metu atliekami tyrimo ir operatyviniai veiksmai, kuriais siekiama nustatyti visas atskleisto nusikaltimo aplinkybes ir patraukti atsakomybėn jo organizatorius.

"Kartu su šių nusikalstamų planų atskleidimu Ukrainos saugumo tarnyba atskleidė faktus, kurie rodo, kad Rusijos žvalgybos tarnybos gerokai degradavo.

Kaip pranešė UNIAN, Rusijos Federacija gegužės mėnesio švenčių proga rengia provokacijas nepripažintoje Padniestrėje.

Visų pirma okupantai išspausdino didelį laikraščio tiražą, kuriame rašoma apie "kruvinus teroristinius išpuolius, kurie per gegužės šventes užklupo Padniestrės gyventojus, žuvo dešimtys žmonių, įskaitant vaikus, pagyvenusius žmones ir moteris".

Kadangi laikraštis buvo išspausdintas švenčių išvakarėse, kyla pavojus, kad Kremliaus valdžia planuoja eilę vietos gyventojų bauginimo aktų, už kuriuos tradiciškai atsakomybę prisiims "Ukraina ir kolektyviniai Vakarai".

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder