Xi Jinpingas susitikime Kremliuje pavadino Putiną "brangiu draugu"

"Rusijos Federacijos klestėjimas": Xi Jinpingas susitikime Kremliuje pavadino Putiną "brangiu draugu"

(3)

Kinijos lyderis Xi Jinpingas atvyko į Maskvą nepaisydamas tarptautinio Rusijos diktatoriaus Vladimiro Putino arešto orderio, kurį prieš kelias dienas išdavė Tarptautinis baudžiamasis teismas Hagoje.

Pasak Rusijos propagandinės žiniasklaidos, Xi Jinpingas per susitikimą su Kremliaus vadovu pavadino V. Putiną "brangiu draugu", taip pat išreiškė įsitikinimą, kad rusai palaikys savo diktatorių 2024 m. prezidento rinkimuose.

"Žinau, kad jūsų šalyje kitais metais vyks dar vieni prezidento rinkimai. Jūsų tvirto vadovavimo dėka Rusija pastaraisiais metais žengė didelį žingsnį sėkmingos ir klestinčios šalies link.

Esu įsitikinęs, kad Rusijos žmonės tvirtai palaikys jus jūsų geruose darbuose", - sakė Xi Jinpingas.

Xi Jinpingo vizitas į Rusiją

Kovo 17 d. Kremlius patvirtino Xi Jinpingo vizitą į Rusiją kovo 20-22 d.

Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Wang Wenbingas sakė, kad Xi Jinpingas vizito Rusijoje metu gins "objektyvią ir nešališką" Kinijos poziciją dėl Rusijos ir Ukrainos karo ir skatins būtinybę siekti taikaus sprendimo.

Xi Jinpingo kelionė į Maskvą vyksta Pekinui bandant vaizduoti save neutraliu tarpininku Rusijos kare prieš Ukrainą, išsaugoti santykius su Rusija be sienų ir atkurti ryšius su Vakarais.

Xi Jinpingas per oficialų vizitą Rusijoje su Rusijos diktatoriumi Vladimiru Putinu tikriausiai aptars sankcijų vengimo schemas ir Kinijos interesą tarpininkauti kare Ukrainoje.

Rusijos opozicijos politikas, žurnalistas ir sociologas Igoris Jakovenko pakomentavo Kinijos vadovo Xi Jinpingo vizitą į Maskvą.

Pasak jo, Rusijos diktatoriaus Vladimiro Putino ir Xi Jinpingo susitikimas yra rimčiausias darbotvarkės klausimas.

"Sprendimai, kurie buvo priimti Kinijos komunistų partijos 20-ajame suvažiavime, bus labai apgailėtini visam pasauliui.

Kinija tvirtai pasirinko imperinio požiūrio ir agresyvesnės užsienio politikos vystymo kursą.

Manau, kad didžiausią pavojų kelia Pekino statymas ant personalistinio tipo vyriausybės formavimo", - sakė A. Jakovenka.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder