Piotras Tolstojus

Rusijos Valstybės Dūma siūlo moksleiviams vietoj kalbų mokytis statyti inkilus paukščiams

Valstybės Dūmos pirmininko pavaduotojas Piotras Tolstojus mano, kad Rusijos mokyklose daugiau dėmesio reikėtų skirti darbo pamokoms, o ne užsienio kalboms. Šią nuomonę jis išsakė Sankt Peterburgo tarptautiniame teisės forume, į jo pasisakymą dėmesį atkreipė "Agentūra".

"Kyla klausimas, kokių kalbų mums reikia dabar, esant dabartinei situacijai? Galbūt paukščių būreliai reikalingesni net už kalbas", - sakė Tolstojus per diskusiją su Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstove Marija Zacharova.

Ji pranešė, kad darbo valandų skaičius mokyklose didinamas mažinant kalboms skirtas valandas.

Anksčiau Tolstojus sakė, kad Rusijai jau 30 metų "primetamos" jai svetimos vertybės, tokios kaip karjeros kūrimas ir asmeninė sėkmė.

Tolstojus pridūrė, kad "trys dešimtmečiai hibridinio karo prieš Rusiją" nenuėjo veltui. "Tikriausiai tarp jūsų pažįstamų yra žmonių, kurie tiki nematoma rinkos ranka arba "jei esi toks protingas, kodėl esi toks vargšas".

" Tokia yra visa paradigma - ji vis dar išlieka", - aiškino jis.

Pasak parlamentaro, žmonės, kurie pritaria "šioms idėjoms", nesuvokia "tokio svarbaus istorinio laiko poslinkio, kad jų laikas jau praėjo".

"Štai ir viskas! Ir jis nebegrįš", - pabrėžė Tolstojus.

Vasario pradžioje prezidentas V. Putinas pareikalavo, kad mokyklų programose daugiau dėmesio būtų skiriama dalykams, kurie "formuoja visavertę asmenybę, patriotą".

Pasak jo, šaliai reikia žmonių, mylinčių tėvynę ir pasirengusių pasiaukoti. "Šiandienos sąlygomis tai labai svarbu", - pabrėžė prezidentas.

2024 m. iš federalinio biudžeto patriotiniam ugdymui pagal nacionalinį projektą "Švietimas" bus skirta 45,8 mlrd. rublių.

Ši suma yra didesnė nei 2023 m., kai tam buvo skirta 43,8 mlrd. rublių, ir daug kartų viršija 2022 m. rezultatą: tada patriotizmo ugdymui buvo skirta 6,47 mlrd. rublių.

Kartu "Patriotinio ugdymo" projektas pasirodė esąs vienas brangiausių pagal nacionalinį projektą "Švietimas".

Jo išlaidos yra keturis kartus didesnės nei asignavimai projektui "Skaitmeninė ugdymo aplinka" (11,16 mlrd. Br).

Patriotizmo ugdymas kainuos penkis kartus daugiau nei projektas "Kiekvieno vaiko sėkmė" (8,5 mlrd. Br), o jam bus skirta 15 kartų daugiau lėšų nei projektui "Socialiniai liftai visiems" (3,7 mlrd. Br).

WEF reitingo duomenimis, 2018 m. Rusija pagal mokyklinio ugdymo kokybę užėmė 50 vietą pasaulyje, atsilikdama ne tik nuo pirmaujančių Vakarų šalių, bet ir nuo Butano (33 vieta), Mauricijaus salos (45 vieta) ir Šri Lankos (48 vieta).

Reitinge, kuriame buvo vertinama daugiau kaip 130 šalių, pirmavo Suomija, Šveicarija ir Singapūras, o Jemenas, Paragvajus ir Mozambikas užėmė paskutines vietas.

THE MOSCOW TIMES

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder