Sergejus Šoigu

Rusų propagandininkams liepė girti Šoigu ir ignoruoti „Vagner“

(1)

Rusijos karinė vadovybė parengė 11 punktų rekomendacijas, kaip rusų propagandininkai turėtų nušviesti karą Ukrainoje.

Tai penktadienį „Telegram“ kanale pranešė Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausioji žvalgybos valdyba, kuria remiasi „Ukrinform“.

„Valstybės agresorės karinė vadovybė sudarė specialų dokumentą, kuris apibrėžia, kaip konkrečiai Kremliaus propagandininkai turi nušviesti karo prieš Ukrainą įvykius“, - sakoma pranešime.

Be kita ko, propagandininkai turi orientuotis į informaciją tik iš Rusijos gynybos ministerijos aprobuotų šaltinių, o publikacijose ir „nepriklausomų“ ekspertų komentaruose turi būti akcentuojamas svarbus ir teigiamas Sergejaus Šoigu ir Valerijaus Gerasimovo vaidmuo.

Be to, Rusijos žiniasklaida turi teisinti smūgius kritinei Ukrainos energetikos infrastruktūrai, teigdama, kad esą Rusijos kariuomenė „buvo priversta“ imtis tokių veiksmų, taip pat akcentuoti Vakarų ginkluotės tiekimą Ukrainai. Ypač rekomenduojama pabrėžti, kad esą „Rusija vykdo karinę operaciją ne prieš Ukrainą, o prieš visą NATO“.

Ukrainos žvalgyba taip pat pranešė, kad propagandininkams įsakyta nebeminėti privačios karinės kompanijos „Vagner“ teigiamame kontekste ir akcentuoti didžiulius jos nuostolius ir nevykusias atakas.

Rusijos žiniasklaida taip pat turi ieškoti ir cituoti užsienio publikacijas apie Rusijos ginkluotųjų pajėgų laimėjimus ir Ukrainos karių nesėkmes. Ypatingą dėmesį siūloma skirti Vakarų ir Ukrainos politikų pareiškimams, kuriuos galima atitinkamai interpretuoti.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder