Sakartvelo prezidentė prašo Emmanuelio Macrono pagalbos

(2)

Sakartvelo prezidentė Salome Zurabišvili parašė laišką Prancūzijos prezidentui Emmanueliui Macronui, ragindama jį kuo greičiau atvykti į Tbilisį, kur nesiliauja protestai prieš „užsienio agentų“ įstatymo priėmimą.

Tai pirmadienį pranešė portalas „eurointegration“, remdamasis leidiniu „Newsgeorgia“.

S. Zurabišvili pažymėjo, kad laukia Prancūzijos prezidento gegužės 26-ąją, Sakartvelo nepriklausomybės dieną. Anksčiau, anot jos, buvo tariamasi dėl E. Macrono vizito į Sakartvelą rugsėjo mėnesį, prieš šalies parlamento rinkimus.

„Tačiau dabar ant kortos pastatytas ne tik Sakartvelo likimas“, – pareiškė S. Zurabišvili. Anot jos, omenyje turimas Europos saugumas ir Kaukazo išvadavimas nuo sovietinio mentaliteto ir Rusijos įtakos.

E. Macrono administracija kol kas neatsakė į Sakartvelo prezidentės laišką.

Sekmadienį E. Macronas ir Vokietijos kancleris Olafas Scholzas paskelbė bendrą pareiškimą dėl padėties Sakartvele. Jie apgailestavo dėl Sakartvelo vyriausybės ir valdančiosios partijos „Sakartvelo svajonė“ sprendimo nukrypti nuo europinio kelio.

Gegužės 18 d. Sakartvelo prezidentė S. Zurabišvili vetavo skandalingą „užsienio agentų“ įstatymą, sukėlusį masinius protestus ir sulaukusį griežtos Vakarų kritikos.

JAV ir ES paragino Sakartvelą valdžią atšaukti įstatymą, kuris dar gali būti priimtas, nes parlamentas gali įveikti prezidentės veto.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder