Šarlis Mišelis nori pašalinti Ursulą von der Leyen iš diskusijų dėl svarbiausių postų

(3)

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Šarlis Mišelis (Charles Michel) nori pašalinti Europos Komisijos (EK) pirmininkę Ursulą von der Leyen iš susitikimo, kuriame ES vadovai aptars svarbiausius Sąjungos vadovų postus.

Apie tai praneša „Politico“ leidinys, remdamasis šaltiniais ir Europos diplomatais.

Neoficialus aukščiausiojo lygio susitikimas numatytas birželio 17 d. Pasak laikraščio, Š. Mišelis yra atsakingas už susitikimo dalyvių atranką. Pokalbiuose su ES vadovais ir jų padėjėjais jis pasiūlė nekviesti į susitikimą U. von der Leyen, nes ji taip pat yra pagrindinė Europos liaudies partijos (ELP) kandidatė ir tikisi antrosios EK vadovės kadencijos.

Pasak „Politico“, kai kurie pareigūnai įtaria, kad Šarlis Mišelis „kuria planą, kaip įsitraukti į lenktynes dėl kito ES užsienio politikos vadovo posto“.

Pasak vieno iš leidinio pašnekovų, Europos Vadovų Tarybos vadovo elgesys kelia „tam tikrą susierzinimą“.

„ES valstybes nares vis labiau erzina Šarlio Mišelio vaidmuo renkantis kandidatus į EK pirmininko postą. Atrodo, kad jis vadovaujasi tik asmeniniais motyvais”, – sakė neįvardytas Europos diplomatas.

Ursula von der Leyen priklauso konservatyviai centro dešiniųjų (Europos liaudies partija – EPP) partijai, kuri po rinkimų rezultatų laimėjo daugumą vietų 720 vietų Europos Parlamente.

Gautas 186 europarlamentarų atstovavimas sustiprina šios frakcijos galimybes iškelti savo kandidatą į būsimus Europos Vadovų Tarybos vadovus.

Manoma, kad į šį postą pretenduoja mažiausiai du politikai – buvęs Portugalijos socialistų ministras pirmininkas António Costa ir dabartinė Danijos ministrė pirmininkė Mette Frederiksen.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder